گیفت کارت
گیفت کارت

موسیقی: Imaginarium | آوایی از Neverhood

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰

در سال ۲۰۰۴ آلبوم موسیقی بنام Imaginarium: Songs from the Neverhood منتشر شد که حاویِ قطعات متعددی از چند عنوانِ خاطره‌انگیز مربوط به سری بازیِ Neverhood می‌گردید. امروز با بررسیِ این اثر در خدمت شما عزیزان خواهیم بود؛ با ما همراه باشید…

The Neverhood عنوانی ماجراجویی به سبک اشاره و کلیک می‌باشد که در سال ۱۹۹۶ برای پلت‌فرم‌های Microsoft Windows و PlayStation منتشر گردید و توانست میانگین امتیاز ۸۷ را از تعداد ۷ نقد از سوی پایگاه GameRankings بدست آورد. اگر چه این بازی چندان مورد توجه سایت‌هایی همچون GameSpot قرار نگرفت اما با این‌حال توانست جوایز مخصوص دستاوردهای هنری و بهترین بازیِ انیمیشنی را در سال ۹۷ به خود اختصاص دهد.

همون آدم خمیریِ خودمونه :دی

عنوان Skullmonkeys نیز نسخه‌ی دیگری از سریِ Neverhood – البته این‌بار در سبک پلت‌فرمی – می‌باشد که در ژانویه‌ی ۱۹۹۸ برای کنسول PlayStation منتشر گردید که مطمئنا بازی‌بازانِ قدیمی، خاطرات شیرین بسیاری را با این عنوان داشته‌اند. این نسخه نیز توسط انیماتور ۴۷ ساله‌ی آمریکائی، آقای Douglas Richard مشهور به Doug TenNapel طراحی و ساخته شده است. ایشان نویسنده، طراح و موسیقی‌دانی اهل شهر Denair واقع در ایالت کالیفرنیا می‌باشند که عمده شهرت خویش را به‌خاطر خلق سری بازیِ Earthworm Jim کسب نموده‌اند.

BoomBots آخرین نسخه از این سری بود که توسط شرکت The Neverhood, Inc برای کنسول PlayStation منتشر گردید. این نسخه که برخلاف پیشینیان خود عنوانی مبارزه‌ای بود، دیگر نتوانست موفقیت‌های نسخه‌های قبلی را تکرار نماید و چندان مورد توجه بازی‌بازان و منتقدان واقع نگردید.

آلبوم موسیقیِ Imaginarium: Songs from the Neverhood با حدود ۷۷ قطعه در قالب ۲ CD منتشر گردیده که حاویِ قطعات منتخب عناوین Neverhood، Skullmonkeys و BoomBots و همچنین تم‌های انیمیشن تلویزیونیِ Geekdad می‌باشد. کاور آلبوم این اثر توسط آقای TenNapel طراحی شده که حاویِ ۱۰ صفحه از یادداشت‌های آقای Taylor – که شرحی از زمان ساخت این آلبوم خاطره‌انگیز است – نیز می‌باشد.

یکی از زیباترین قطعات این آلبوم Klaymen’s Theme است که در وصف شخصیت اول بازی نواخته شده و خواننده و گیتاریست گروه، آقای Taylor، در تنظیم آن از سازهای همچون بانجو و ساکسیفون نیز بهره برده است. این اثر بر‌پایه‌ی ریتم‌های Basic Shuffle و Texas Shuffle درامز اجرا شده و از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به آواخوانی‌های منحصربفرد خواننده‌ی گروه اشاره نمود.

 

[jwplayer config=”player” mediaid=”145503″]

لینک دانلود

 

Terry Scott Taylor

Terry Scott Taylor

آقای Terry Scott Taylor آهنگسازیِ این اثر را بر عهده داشته‌اند. ایشان که زاده‌ی ۲۶ می ۱۹۵۰ شهر لس‌انجلس می‌باشند سابقه‌ی نسبتا طولانی را در گروه‌های Daniel Amos، The Swirling Eddies، roots و Lost Dogs با عناوین موسس، تهیه‌کننده، آهنگساز و خواننده دارند. در ساخت این آلبوم، ایشان با گروه Daniel Amos همکاری داشته‌اند.

گروه Daniel Amos کار خود را از سال ۱۹۷۴ آغاز نموده است و عمده فعالیتشان در سبک‌های Christian rock، new wave، آلترناتیو و کانتری راک می‌باشد. از اعضای کنونیِ آن می‌توان به Ed McTaggart درامر، Tim Chandler باسیست و Greg Flesch گیتاریست گروه اشاره نمود.

گروه Daniel Amos

آلبوم موسیقی متن Neverhood که اکثر قطعات آن در سبک Folk نواخته شده‌اند موفق به دریافت جوایز بسیاری شده که از آن‌ها می‌توان به جایزه‌ی GMR اشاره نمود. مجله‌ی GMR از قطعه‌ی The Lil’ Bonus Room به‌عنوان “بامزه‌ترین تن بازی ویدیوئی که تاکنون ساخته شده” یاد می‌کند. همچنین آهنگساز بازی‌های ویدیوئیِ Tom Clancy یعنی آقای Bill Brown، موسیقی متن Neverhood را “بهترین” می‌داند و می‌گوید: “تنها موسیقی است که واقعا بیشتر از آثار خودم دوستش دارم”.

قطعه‌ی Skullmonkeys از دیگر تم‌های زیبای این سری می‌باشد که برای نسخه‌ی دوم آن بازی، تنظیم و ضبط شده بود. در این اثر، شاهد آواخوانی‌هایِ بومیِ آفریقایی و ملودی‌هایِ تنظیم شده در سبک Jazz برای ساز ساکسیفون و همچنین حضور پررنگ درامیست گروه هستیم.

 

[jwplayer config=”player” mediaid=”145504″]

لینک دانلود

در آخر، قطعه‌ی The Neverhood Theme را برای شما عزیزان آماده نموده‌ایم که دارای ریتم و ملودی و آواخوانیِ شادی بوده و به نوعی نمایانگر محیط جذاب و سرگرم‌کننده‌ی این سری نیز می‌باشد. این آلبوم دارای قطعات شنیدنیِ فراوانی همچون Cough Drops، Southern Front Porch Whistler، Jose FelicianoEverybody Way Oh! و چندین اثر کم‌نظیر دیگر می‌باشد که می‌تواند ذائقه‌ی شنوندگان را دست‌خوش خویش قرار دهد. امیدواریم که از شنیدن آن لذت ببرید…

 

[jwplayer config=”player” mediaid=”145505″]

لینک دانلود

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید