گیفت کارت
گیفت کارت

سرویس دهندگان اینترنت در اروپا نمی توانند Netflix و Playstation Now را مجبور به پرداخت پول بیشتری کنند!

۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۸

اخیرا پارلمان اروپا در نتیجه ی دادگاه؛ به سرویس دهندگان اینترنت گفته است که آنها نمی توانند از شرکت ها و سرویس هایی که به طور طبیعی داده های فشرده ی بیشتری را تبادل می کنند، پول بیشتری دریافت نمایند. این موضوع در سالهای اخیر تبدیل به مشکلی شده است چرا که سرعت ها و پهنای باند بالاتر به کاربران اجازه می دهد داده ها را بدون اینکه دانلود نمایند بر روی سیستم خود پخش (Stream) نمایند.

بهترین نمونه برای این موضوع سرویس Netflix است که توانسته فیلم های سینمایی را با کیفیت HD حتی برای کسانی که سرعت اینترنتشان کمتر از 5Mb است پخش نماید. این قانون جدید شامل سرویس های آینده نیز می شود. از جمله سرویس جدید سونی که با نام Playstation Now شناخته می شود و از زمان معرفیش توانسته گرد خاک بسیار زیادی را در صنعت بازی های رایانه ای بر پا کند. این سرویس قصد دارد بازی های سونی و یا دیگر کمپانی ها را بر روی پلتفرم های مختلف از جمله PS Vita، تلوزیون های Bravia و Ps4 و Ps3 پخش نماید. موضوعی که مثل روز روشن است این است که پخش کردن The Last Of Us به پهنای باند بسیار بیشتری نسبت به پخش یک اپیزود از سریال Breaking Bad نیاز دارد!

البته تصویب این قانون تنها یک برنده دارد و آن مشترکین این سرویس ها هستند. تصور کنید که دادگاه تصویب می کرد که Netflix باید پول بیشتری را به سرویس دهندگان اینترنت پرداخت نماید. حال مشترکین این سرویس ها باید حق اشتراک نجومی را پرداخت می کردند. با توجه به اینکه سونی هنوز قیمتی برای Playstion Now مشخص نکرده است، امیدواریم این قانون جدید باعث شود حق اشتراک کمتری دریافت کنند.

اما در ایالات متحده، برنده ی دادگاه سرویس دهندگان اینترنت بوده اند بدین معنی که سرویس هایی مانند Netflix باید پول بیشتری نسبت به سرویس های دیگر پرداخت نمایند. فعلا باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی می افتد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید