آمازون به طور رسمی Amazon Fire TV را معرفی کرد

۱۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۵

این دستگاه پخش محتوای آنلاین 99 دلاری، امروز در طی مراسمی رسمی در نیویورک معرفی خواهد شد.

آمازون پس از معرفی این دستگاه پخش محتوای آنلاین خبر داد که برای این کنسول بازی های اختصاصی تولید خواهد کرد. اولین بازی که برای این کنسول تایید شده، بازی سوم شخص شوتری به نام Sev Zero خواهد بود. از مشخصات سخت افزاری این دستگاه می توان به پردازنده ی چهار هسته ای Qualcomm Snapdragon Krait 300، پردازنده ی گرافیکی Adreno 320GPU و دو گیگابایت رم اشاره کرد. گفته شده که این دستگاه عملکرد بسیار سریع تری نسبت به دستگاه معرفی شده از طرف اپل خواهد داشت. اما این مساله تا زمان تست هر دو دستگاه قابل قضاوت نیست.

توسعه دهندگان نرم افزاری می توانند بازی های خود را طوری برای این دستگاه بسازند که از دسته های معرفی شده ی 40 دلاری مخصوص این دستگاه هم پشتیبانی کند.

این دستگاه تا 7 دسته را به طور همزمان ساپورت می کند و هر دسته می تواند برای یک بازی کننده ی خاص و معرفی شده به دستگاه باشد. این دستگاه قابلیت این را دارد که بشود با کنترل آن هم بازی کرد. به این ترتیب در مواردی که نیاز به دسته داریم اما دسته ای در اختیار نداریم می توانیم از کنترل این دستگاه هم استفاده کنیم.

این دستگاه از قابلیت خرید درون نرم افزاری هم بهره می برد. برای همین می توان بازی هایی برای آن ساخت که محتویات و اضافات قابل خرید در آن موجود باشد. اکانت بازی کنندگان این کنسول با اکانت های معمولی آمازون که از آن برای خرید و فروش استفاده می شود همخوانی کاملی دارد.

تا کنون شرکت های EA، دیزنی و سگا اعلام آمادگی برای پشتیبانی این دستگاه و ساخت بازی برای آن کرده اند. بازی محبوب Minecraft هم به زودی برای این کنسول آماده می شود.

این شرکت قول داده که بازی های اختصاصی این شرکت تنها برای کنسول های خودش ارائه شود. این دستگاه بدون دسته معرفی شده 99، و با یک عدد دسته 140 دلار خواهد بود.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید