Metal Gear Solid V: Ground Zeroes بد ترین میزان فروش را در این سری دارد

۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۹

بسیاری از گیمرها در سراسر دنیا علاقه ی زیادی به Metal Gear Solid V: Ground Zeroes و ویژگی های این بازی نداشتند و اینطور که مشخص است گیمرهای ژاپنی هم همین نظر را دارند.

با اینکه این نسخه از بازی برای بسیار از پلتفرم ها و کنسول ها عرضه می شود، اما به فروش چندان جالبی دست نیافته.با توجه به خبرهای گفته شده، نسخه ی PS3 این بازی فروشی 119,615 نسخه ای داشته. این در حالیست که نسخه ی PS4 این بازی 91.821عدد فروش داشته. نسخه ی Xbox360 در ته لیست تعداد فروش قرار دارد. این کنسول تنها موفق به فروش 10,293 نسخه در ژاپن شده.

عددهای بالا به ما می گوید که این بازی، در سرزمین خود و در جایی که بیشترین طرفدار را داراست تنها 221,729 نسخه فروخته. مطمئنا اگر این تعداد فروش مربوط به یک بازی عادی و معمولی بود این تعداد فروش می توانست قابل قبول باشد. اما این تعداد فروش برای Metal Gear Solid یک شکست سنگین است.

برای اینکه مقایسه ی دقیق تری داشته باشیم، نگاهی به فروش هفته ی اول شماره های دیگر این سری بازی می اندازیم. ما بازی Peace Walker را هم، به دلیل اینکه به خط داستان اصلی نزدیک است را به لیست اضافه کردیم:

 • Metal Gear Solid (Playstation) – 349,921
 • Metal Gear Solid 2:  Sons of Liberty (PS2) – 469,683
 • Metal Gear Solid 3: Snake Eater (PS2) – 493,827
 • Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3) – 480,695
 • Metal Gear Solid: Peace Walker (PSP) – 445,138
 • Metal Gear Solid V: Ground Zeroes –  Under 221,729

همانطور که می بینید به جز نسخه ی اول این بازی، از آنجایی که هنوز این بازی ناشناخته بود، همه ی شماره های این بازی در هفته ی اول فروشی بالای 450,000 در ژاپن داشته اند.

Ground Zeroes حتی نتوانست به نصف فروش نسخه های قبلی برسد. با اینکه این بازی بسیار زیبا و جذاب است اما فروش کم آن به ما این را می گوید که بازی های مقدمه سازی کوتاه را مردم دوست ندارند!

آیا بازی The Phantom Pain می تواند مردم را دوباره جذب کند؟ ممکن است. اما به فهمیدنش حداقل یک سال زمان مانده

 

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • peen گفت:

  دوستان گیمر واقعا از شما ها بعیده ببنید من خودم عاشق متال گیر هستم اگه کسی مثلا بگه فلان شماره بازی بد هست درسته ناراحت میشم ولی نظر هرکس قابل احترامه به شرطی که از ادبیات مناسب استفاده بشه مثلا بگید دوست نداشتم بازی را به این علت دعوا نداره دیگه من خودم رزیدنت هم سری محبوبم هست ولی شماره 6 واقعا بد بود اگه بخوام دلیل هاش را بشمارم میشه شاهنامه یا شماره ی اخر سایلنت هیل هم همینطور پس اگه کل دنیا یک بازی را دوست داشته باشند همیشه یه نفر پیدا میشه که میگه من دوست ندارم پس به نظرات هم احترام بزارید و از بازی کردن لذت ببرید

  0
  0