فیس بوک Oculus VR را به قیمت 2 میلیارد دلار تصاحب کرد!

۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵

مارک زاکربرگ امروز در پروفايل فیس بوک خود اعلام کرد که شرکت نو پای Oculus VR که در زمینه ی ساخت هد بند واقعیت مجازی فعالیت می کند را با پرداخت 2 میلیارد دلار خریده است. امروزه فناوری واقعیت مجازی به واقع در حال همه گیر شدن است و شرکت های بزرگ فناوری از جمله سونی هم با جدیت در این مقوله در حال فعالیت هستند. یکی از شرکت های پیشتاز در این زمینه Oculus VR است که کار خود را با کمپین کیک استاتر شروع کرد تا با جمع آوری منابع مالی شروع به ساخت هد بند واقعیت مجازی کند. حال غول شبکه های اجتماعی که به تازگی What’s app هم خریداری کرده بود این شرکت خلاق را با مبلغی هنگفت به تصاحب خود در آورد. طبق گفته ی مدیر عامل فیس بوک قابلیت های هد بند Oculus rift قرار نیست فقط در زمینه ی بازی های کامپیوتری نمود پیدا کنند بلکه آن ها تصمیم دارند تا از این قابلیت ها در زمینه های مدیا، ارتباطات و حتی پزشکی هم استفاده کنند. همچنین ایشان اذعان داشته اند که فعالیت های دو شرکت قرار نیست که تداخلی در کار هايشان بوجود بیاورد.

Oculus rift یکی از خلاقانه ترین های گجت های چند وقت اخیر است که قرار است دنیای فناوری را به مسیری تازه ببرد. علی الخصوص بازی های ویدیویی. مطمئنا اخبار مربوط به هد بند واقعیت مجازی سونی موسوم به Project Morpheus هم دنبال کرده اید. بایستی منتظر ماند و دید که فیس بوک چگونه از پتانسیل های Oculus rift برای رقابت با این رقیب کهنه کار بهره می برد. جالب است که بدانید سازندگان Oculus rift در حال توسعه عنوان Minecraft برای گجت خود بوده اند که به دلیل پیشنهاد خرید فیس بوک این پروسه را متوقف کرده اند.

نظر شما چیست؟ آیا رقابت  شرکت ها در زمینه ی واقعیت مجازی می تواند انقلابی در تکنولوژی بوجود بیاورد؟ سرنوشت Oculus rift چه خواهد بود؟ با ما در میان بگذارید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید