موسیقی : یک دزد دریایی قاتل

۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۹

یکی از برترین عناوین نسل هفتم که توانست بسیار سریع به محبوبیتی فوق العاده دست یابد، عنوان اکشن جهان آزاد یوبی سافت یعنی Assassin’s Creed می باشد. عنوانی که با ارایه یک داستان از دل تاریخ و اضافه کردن چاشنی درام و حماسه به آن در کنار گیم پلی فوق العاده جذاب خود توانست به یکی از برترین عناوین دنیای بازی های رایانه ای تبدیل شود.

در مسیر تبدیل شدن سری Assassin’s Creed تنها داستان، گیم پلی و گرافیک، این عنوان را یاری نکردند بلکه موسیقی نیز نقش به سزایی در این امر داشت. کار ساخت موسیقی نسخه ی اول و دوم و نسخه های فرعی Brotherhood و Revelations بر عهده ی آهنگساز مشهور و کاربلد این روز ها یعنی Jesper Kyd بود و او اوج کار خود را با قطعه ی Ezio’s Family در نسخه ی دوم نشان داد. پس از Kyd قرعه به نام Lorne Balfe افتاد تا ساخت موسیقی نسخه ی سوم این سری را انجام دهد البته او با این سری بیگانه نبود زیرا پیش از این در نسخه ی Revelations نیز حضور داشت و با Jesper Kyd بر روی موسیقی این عنوان کار کرده بود.

Brian Tyler

زمانی که مشخص شد نسخه ی چهارم این سری دچار تغییرات اساسی از جمله رفتن به زمان دزدان دریایی و قرن 17 شده است، برای موسیقی بازی نیز نیاز به تغییرات اساسی بود. این بار نیز یوبی سافت به سراغ یکی از مطرح ترین آهنگسازان هالییودی یعنی Brian Tyler رفت. آهنگسازی که پیش از این در فیلم های زیادی آهنگسازی کرده بود و برای عنوان Call of Duty Modern Warfare 3 موسیقی متن را نواخته بود. وی در Balck Flag با استفاده از ساز های سنتی و تم جدید بازی تواسنت موسیقی جدیدی را ارایه دهد که در نسخه های پیشین وجود نداشت. او بر عکس نسخه های پیشین به جای گنجاندن تم احساسی در موسیقی از تم اکشن و هیجانی استفاده کرده و تقریبا در تمام طول بازی شما چنین ترک هایی را خواهید شنید. از بهترین ترک های این بازی می توان به تم اصلی آن اشاره کرد که بسیار زیبا و شنیدنی است و به خوبی شما را با خود همراه می سازد.

Assassins Creed IV Black Flag Main Theme

کیفیت : ۱۲۸kbps / حجم : 2.33 MB

Brian Tyler – Assassins Creed IV Black Flag Main Theme

 

 

Ill Be with You

کیفیت : ۱۲۸kbps / حجم : 5.83 MB

Brian Tyler – Ill Be with You

 

 

The Ends of the Earth

کیفیت : ۱۲۸kbps / حجم : 2.91 MB

Brian Tyler – The Ends of the Earth

 

 

Modernity

کیفیت : ۱۲۸kbps / حجم : 3.52 MB

Brian Tyler – Modernity

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید