مصاحبه اختصاصی گیمفا با استدیو Undead Labs سازنده بازی State of Decay

۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۳

Undead Labs استدیویی که برخی از سازندگان World of Warcraft آن را تاسیس کردند و اولین بازی آنان State of Decay در سبک Survival Horror و محیط Sandbox است که به موفقیت تجاری خوب و نمرات خوبی رسید.

Sanya Weathers at Undead Labs

Sanya Weathers at Undead Labs

 

 

حال خانم Sanya Weathers در این استدیو که مسئول پاسخ به رسانه ها و روابط عمومی هستند به سوالاتی که درمورد روند ساخت بازی و جزئیات آن پاسخ می دهند.

 

 

 

 

1-منابع الهام شما در این بازی چه بودند؟ چرا که بازی شباهتی به Resident Evil یا Left 4 Dead ندارد و بیشتر به  The Walking Dead شباهت دارد.

Sanya Weathers: چیزهای الهام بخش ما… خوب تمام چیز ها در ژانر زامبی بودند. اگر شما فکر می کنید که فیلم ها کتاب ها و رمان ها و سریال ها تلوزیونی هستند  که در آنان زامبی وجود دارد, ما آنان را دیده ایم و به این آنان علاقه داریم.

منابع الهام ما واقعا یک سوال خوب است:” چه کاری میتوایند انجام دهید وقتی یک آخرالزمان اتفاق افتاده است؟” ما سیستمی ساخته ایم که این سوال را از دید دیگری پاسخ بدهد. اگر شما در اینجا بازیکن باشید نباید نگران جزئیات باشید و فقط باید رو بقای خود تمرکز داشته باشید.

2- چگونه شما ریسک ساخت یک بازی زامبی محور sandbox در سبک  Survival Horror را پذیرفتید؟

Sanya Weathers: خوب با اشتیاق زیاد :)

همه کسانی که در استدیو Undead Labs هستند از سابقه داران صنعت گیم نیز هستند. همه ما میخواهیم چیزی جدیدی را در آنجا خلق کنیم که کسی پیش از این نتوانسته آن را خلق کند.

3- هدف از اینکه بازی بدون هیچ  پیش زمینه ای شروع شد و مخاطب را در فهم داستان سردرگم کرد چه بود؟

Sanya Weathers: مطمئنا به یاد دارید که درمورد موارد الهام بخش بازی چه بوده؟ تصور کنید که هم اکنون زامبی ها حمله کرده اند. به اطراف خودتان نگاه کنید. چه وسیله ای را به عنوان سلاح می توانید استفاده کنید؟ آیا مردمی که در نزدیکی شما هستند می توانند متحدان شما شوند؟ آیا می توانید به آنان اعتماد کنید؟ چه کاری میتوانید بکنید وقتی گروه اول زامبی های مهاجم مرده باشند و مانع این شده اند که از اتاقی که در آن هستند خارج شوید یا تلاش کنید افراد بیشتری را پیدا کنید؟ آیا می دانید چگونه باید مبارزه بکنید یا چطور می توانید کمک های پزشکی را انجام بدهید؟ آیا همچنان خوشبین هستید یا افسردگی گرفته اید؟ آیا می توانید غذا پیدا کنید یا سلاح خود را تعمییر کنید؟

این ها همه چیزهایی هستند که ذهن شما را در چند روز اول حمله زامبی ها معطوف به خود کرده اند. هیچ کتابچه راهنمایی وجود ندارد و یا هیچ نقشه و جهتی نیز نیست. بشما فقط باید بهترین کاری را که می توانید انجام بدهید تا مدت زمانی زیادی زنده بمانید و راه بروید.

ما سعی کردیم تمام این تجربیات را در State of Decay بگنجانیم.

4- کار گروهی و چگونه پیدا کردن بهترین استراژی برای هرکاراکتر چقدر مهم است؟

Sanya Weathers: بله این مورد مهمی است. تنها بودن بی فایدست. هرکسی ممکن است در مبارزه خیلی خوب نباشد اما ممکن است یک فرد خوب باعث شود دگیران احساس راحتی بکنند. یک فدر ممکن است در تیراندازی به سلاح خوب باشد اما فرد دیگری ممکن است فقط دردسر درست کند. بخش بزرگی از بازی به این موضوع می پردازد که خودمان بازماندگان را برای تشکیل یک تیم بزرگ انتخاب کنیم.

5- شایعه شده هست استدیو شما یعنی Undead Labs و مایکروسافت  قصد پورت کردن State of Decay را برای Xbox One دارند. آیا این شایعه درست است؟ برنامه ای برای عرضه این بازی برای PS4 و Wii U ندارید؟

Sanya Weathers: ما فعلا هیچ برنامه ای برای پورت State of Decay برروی Xbox One نداریم. PS4 و Wii U کنسول هایی هستند که هردو از لحاظ سخت افزاری با هم تفاوت دارند و جواب ما فعلا نه است.

چرا که Microsoft ناشر بازی و شریک ما است و بعید به نظر می رسد که State of Decay به غیر از برند Xbox و PC به پلتفرم های دیگر راه پیدا کند.

کادر استدیو Undead Labs

6-آیا می توانید کمی از قدرت Xbox One در زمینه سخت افزاری برایمان بگویید؟ رابطه شما تا کنون به مایکروسافت چگونه بوده است؟

Sanya Weathers: ما یک استدیو بازی سازی مستقل هستیم و بخشی از مایکروسافت و زیر مجموعه های ان نیستیم. پس متاسفانه باید بگویم کیت توسعه Xbox One هنوز به دست ما نرسیده است.

رابطه ما با مایکروسافت عالی است. آنان شریک بسیار خوبی برای ما هستند. ما با به راحتی و با آزادی کامل می توانیم چیزی را که تصمیم داریم بسازیم را خلق کنیم و به دنبال رویاهای خود برای State of Decay هستیم.

7-چه شد Cryengine 3 را به عنوان موتور گرافیکی بازی انتخاب کردید؟ آیا از نسخه PC بازی از لحاظ گرافیکی راضی هستید؟

Sanya Weathers : موتور Cryengine 3 به ما این امکان را می داد که از جایی شروع کنیم که خودمان می خواستیم. ما می دانستیم که بازی نیاز به یک سیستم و یک هوش مصنوعی خوب دارد. در همین زمان نیز می دانستیم که محدودیت حجمی به اندازه 2 GB برای بازی در XBLA داریم.

خوب مشخصا برای نسخه PC از DirectX 9 استفاده کردیم. ما گرافیکی بسیار زیبا و پرجزئیات برای نسخه PC تدارک دیدیم. هیچ چیزی بهتر از کارت گرافیک برای نشان دادن تصاویر بصری نیست, و ما سعی کردیم از قدرت آن استفاده کنیم.

8-چقدر از ویژگی های یک محیط sandbox و دنیایی با چرخه شبانه روز به گیمر برای پیدا کردن حس بهتری و واقعی تری از سبک Survival Horror کمک می کند؟

Sanya Weathers: ما سعی کردیم بر دنیایی پویا تمرکز کنیم که دارای شب و روزی واقعگرایانه باشد. جهان بازی در طلاوع خورشید و روز آفتابی با جهان  بازی در بعدازظهری که سایه های تاریک زیادی در خود دارد را مقایسه کنید, این ها همه با تاریکی و شب تضاد دارند.

گیمرانی که از بازی State of Decay لذت بردند و دوست دارند وارد یک محیط Sandbox دیگر شوند باید DLC جدید این بازی با نام State of Decay: Breakdown را نیز بازی کنند. این DLC براساس بازخورد های گیمران در بازی ساخته شده است. Breakdown دارای هیچ گونه داستانی نیست و باید تا آخر بازی زنده بمانید و با توجه به تصمیمات خود و ایده  ها و برنامه هایتان دنیا را تغییر بدهید. برای گیمرانی که آرزو دارند بازی را سخت تر ببینند ما این هدیه را در این DLC به آنان داده ایم.

9- همانطور که می دانید بازی های اصیل سبک Survival Horror به تدریج در حال تبدیل شدن به بازی های اکشن هستند؟  نظر شما در این مورد چیست؟ بازار فعلی بازی های Survival Horror را چگونه می بینید؟

Sanya Weathers: صادقانه می گویم ما نرگان کاری که دیگر توسعه دهندگان بازی انجام میدهند نیستیم. ما قبل از اینکه خیلی از بازی های سبک zombie/survival برای عرضه در بازی اماده شوند شروع به ساخت State of Decay کردیم. چرا که ما می خواستیم ایده های خودمان را پیاده کنیم. ما بسیار خوشحالیم که گیمران دوست دارند بازی هایی با سبک FPS را انجام بدهند چرا که این بازی ها دارای گزینه های زیادی هستند.

بازار فروش هر بازی برای هر سبک با توجه به سازنده و ناشر آن همیشه متفاوت است.

ما از کاری که کرده ایم لذت می بریم. چرا که شما می توانید تلاش و مبارزه ای را که ما در ساخت بازی انجام داده ایم را ببینید. ما فکر می کنیم بازی های سبک بقا بیشتر از بازی های سبک شوتر هستند. پیچیدگی بازی, بحث روانشناسی آن شانس و سرنوشت آن به همان اندازه نیز مهم است.

ما فکر میکنیم بازیکن خودش باید داستان خودش را در دنیای بازی تعریف کند. که این مورد در جهان بازی سریع انجام می گیرد.

10-  سوال آخر, آیا برنامه ای برای عرضه بازی جدید خود برای PC و کنسول های نسل بعد دارید؟

Sanya Weathers: منتظر باشید و ببینید. آینده State of Decay و استدیو Undead Labs هم اکنون در حال برسی و گرفتن تصمیم درست است. ما فکر می کنیم آینده ای روشنی در انتظارمان است … که پر از زامبی است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید