یوبی سافت : Watch Dogs پر جزئیات ترین بازی جهان آزاد است

۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۵

کسانی که انتظار دارند در Watch Dogs با یک نقشه ی عظیم الجثه رو به رو شوند که بزرگ ترین نقشه تاریخ بازی های جهان آزاد باشد و یا در بازی با جت و هواپیما پرواز کنند باید بدانند که Watch Dogs ممکن است بزرگ ترین عنوان جهان آزاد تاریخ نباشد اما  قطعا پر جزئیات ترین بازی جهان آزاد است.

Jonathan Morin از سوی یوبی سافت طی مصحابه ای تازه در این مورد اظهار داشت :

ما چندان به بزرگی و مقیاس بازی اهمیت نمی دهیم. ما قبلا بر روی عناوین جهان آزاد دیگری نیز کار کرده ایم و تجربه ی ما به ما ثابت می کند که جهان بزرگ در این گونه بازی ها می تواند یک دام برای سازندگان باشد. در بازی های این سبک نظیر سبک های دیگر شما چیزی را که نیاز دارید در بازی قرار می دهید و به این ترتیب نباید هر بازی در این سبک بزرگ ترین بازی جهان آزاد لقب بگیرد. البته بزرگی جهان بازی در برخی از عناوین نقش مهمی دارد برای مثال بازی GTA V جهان بسیار بزرگی دارد اما آن ها در بازی خود جت دارند و جت نیز برای پرواز به فضای زیادی نیاز دارد در نتیجه تیم سازنده مجبور است که جهان بازی را بسیار وسعت ببخشد.

اما در مورد Watch Dogs ما بیشترین تمرکز خود را بر روی جزئیات و عمیق تر کردن بازی قرار داده ایم بنابراین ما زمان بسیار زیادی را برای ایجاد ریز ترین جزئیات صرف کرده ایم تا بازی ما چیز بیهوده ای که در بازی به کار نیاید را در خود نداشته باشد. در هر صورت محیط بازی و شهر شیکاگو بسیار وسیع است ولی نباید منتظر بزرگ ترین بازی جهان آزاد تاریخ باشید بلکه باید منتظر پر جزئیات ترین بازی جهان آزاد باشید.

داستان بازی پیرامون یک حادثه ی واقعی در سال ۲۰۰۳ در آمریکا می باشد. در این سال یک هکر  به نام Reymond Kenney با انتشار یک ویروس در سیستم مدیریتی آمریکا باعث می شود که برق ۵۵ میلیون نفر قطع شود و در همین خاموشی حدود ۱۷ انسان بی گناه که مشخص نشد توسط چه کسانی کشته شده اند، به قتل برسند. این حادثه ی عظیم سبب می شود که نهاد های نظارتی برای جلوگیری از هر گونه ی حادثه یا اتفاقی سیستم نظارت بر شهر را به یک سیستم کاملا کامپیوتری به نام Central Operation System تبدیل کنند. در این میان عده ی زیادی که قصد مقابله با چنین نا عدالتی ها را داشتند توسط این سیستم سرکوب می شدند یکی از این افراد شخصیت اصلی بازی یعنی Aiden Pearce می باشد که خانواده اش در این راه صدمه ی جدی دیده اند. Aiden برای مقابله با تمامی این نابسامانی ها و نجات مردم و از همه مهم تر انتقام از کسانی که به خانواده اش صدمه زده اند دست به یک خیزش می زند، خیزشی که می تواند تمام شیکاگو را به ورطه ی نابودی بکشاند . با توجه به اینکه Aiden یک هکر با سابقه است تنها راه مقابله با این سیستم که به اختصار ctOS نامیده می شود را هک کردن این سیستم می داند.

این عنوان قرار است در ۲۷ ماه می سال ۲۰۱۴ ( ۶ خرداد ۹۳) بر روی کنسول های نسل هفتم و هشتم و PC منتشر شود و در تاریخ نا معلومی نیز بر روی Wii U عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید