کوجیما : Metal Gear Solid 5 بیش از حد برای بازیبازان بزرگ است

۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۲

هیدو کوجیما خالق بازی Metal Gear Solid 5 نگران است که به دلیل بیش از حد بزرگ بودن این عنوان بسیاری از بازیبازان از به اتمام رساندن آن خودداری کنند.

او اظهار داشته است که Metal Gear Solid : Ground Zeroes  کوچک است و کسانی که پس از انجام این بازی بخواهند Metal Gear Solid V : The Phantom Pain را تجربه کنند با یک محیط بسیار بزرگ تر که حدود 200 برابر بزرگ تر از Ground Zeroes رو به رو می شوند. او طی مصاحبه ی جدیدی که با وبسایت IGN داشته است در این رابطه اظهار داشت :

The Phantom Pain یک ریسک بسیار بزرگ است زیرا ممکن است مردم به دلیل وسعت بیش از حد این بازی از به اتمام رساندن بخش داستانی آن خودداری کنند. این وسعت در تضاد کامل با نسخه ی Ground Zeroes می باشد زیرا بخش داستانی این بازی حدود 2 ساعت خواهد بود ولی عناصر زیادی برای کشف و روش های مختلفی در بازی برای تجربه وجود دارد که سبب می شود Ground Zeroes نیز کوتاه نباشد اما وسعت این نسخه نسبت به The Phantom Pain بسیار کمتر است. من نمی توانم مدت زمان بخش داستانی The Phantom Pain را فاش کنم ولی می توانم بگویم ماموریت های زیادی را در این بازی تجربه خواهید کرد.

Ground Zeroes در سال ۱۹۷۵ آغاز می شود، جایی که سازمانی با نام اختصاری MSF به سلاح های هسته ای دست یافته است و سایر قدرت های جهان نمی توانند دست روی دست بگذارند و استراحت کنند و به همین دلیل بازرسی این سلاح ها را به پایگاه مادر ( Mother Base ) محول می کنند. به هر حال و قبل از بازرسی، اسنیک در می یابد که Paz که برای آخرین بار در نسخه ی Peace Walker دیده شد، زنده است و در یکی از پایگاه نیروی دریایی آمریکا در کوبا نگهداری می شود. Chico تلاش می کند تا او را نجات دهد ولی موفق نمی شود و باعث می گردد تا بار دیگر اسنیک پوتین هایش را به پا کند تا آن ها را نجات دهد.

Metal Gear Solid V : Ground Zeroes در ۱۸ مارس ۲۰۱۴ ( ۲۷ اسفند ۹۲ ) برای Xbox 360 ، Xbox One ، PS4 و PS3 منتشر خواهد شد و مدتی بعد نیز برای PC عرضه خواهد گردید.

در Metal Gear Solid V : The Phantom Pain حدود ۹ سال از وقایع Ground Zeroes گذشته است و Snake در این ۹ سال در کما به سر می برده است. حال او به هوش آمده و سعی دارد انتقام خود را از کسانی که او را به این وضع درآوردند بگیرد. این بازی در سبک اکشن ماجراجویی/ مخفی کاری می باشد، توسط استودیوی اختصاصی Kojima ، یعنی Kojima Productions در حال ساخت است و وظیفه ی نشر آن را Konami بر عهده دارد. این بازی از موتور قدرتمند Fox Engine بهره می برد و قرار است  تاریخی نامعلومی برای  X360 , PS3 , PS4 , Xbox one خواهد آمد. نسخه PC هم بعد از انتشار نسخه های کنسولی، عرضه می شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید