لوکیشن های احتمالی Assassin’s Creed 5 چه مکان هایی خواهند بود

۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۰

پس از عرضه ی موفقیت آمیز Assassin’s Creed IV : Black Flag حال تمام شایعات پیرامون نسخه ی پنجم این سری و لوکشین های احتمالی آن منتشر می شود. پس از اینکه یوبی سافت اعلام کرد دو نسخه ی جدید از این سری در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد بسیاری دست به انتشار شایعات زدند و لوکیشن های احتمالی این بازی را پیش بینی کردند.

یکی از شایعات بسیار قوی دروان فئودالی ژاپن بود که در اطلاعات Assassin’s Creed IV : Black Flag نیز به آن اشاره شده بود و Jean-Sebastien نیز از علاقه ی خود برای انتشار یک نسخه در حال و هوای ژاپن خبر داد اما مدتی پیش بود که خانم Jade Raymond مدیر عامل استدیو Ubisoft Toronto اعلام کرد که نسخه ی پنجم این سری به دوران نینجا ها سفر نخواهد کرد. حال قوی ترین احتمال درباره ی لوکیشن قسمت بعدی دوران مصر باستان است که در Assassin’s Creed IV : Black Flag اشارتی به آن شده بود اما در کنار مصر احتمالات دگری نیز وجود دارد که به آن ها می پردازیم.

مصر، قرن 13

با کنار رفتن ژاپن، یکی از قوی ترین احتمال موجود، مصر باستان می باشد، مکانی که در پرونده های شرکت آبسترگو در Assassin’s Creed IV : Black Flag نیز اشارتی به آن شده بود. تصویری که در این پرونده ها موجود بود فردی را در کنار اهرام مصر نشان می داد، این همان فردی بود که چندی پیش در چندین تصویر مرموز که آن را به نسخه ی بعدی سری Prince of Persia نسبت می دادند نیز حضور داشت. با انتشار تریلری کوتاه از این عنوان که این بازی را Assassin’s Creed 5 : Osiris  معرفی می کرد شایعات درباره ی مصر بسیار قوی تر شد و با توجه به اینکه در نسخه ی چهارم نیز به طور واضحی به این مکان اشاره شده است احتمال می رود نسخه ی بعدی در مصر جریان داشته باشد. از طرف دیگر Osiris نام یکی از خدایان مصر باستان است که به وی خدای جهان زیر زمین یا مرگ می گفتند و با توجه به تم آخر الزمانی این سری می توان حضور Osiris را توجیح کرد.

انگلستان، دوران انقلاب صنعتی

شاید در نگاه اول انگلستان چندان مورد توجه ی طرفداران نباشد اما با اطلاعات مرموزی که هفته ی پیش از سایت Reddit و به نقل از یوبی سافت منتشر شد انگلستان و دوران انقلاب صنعتی نیز به جمع لوکیشن های احتمالی این بازی ملحق شدند. طبق شایعات منتشر شده این عنوان 4 مارس رونمایی خواهد شد و طی سه سال گذشته توسط استدیو های مونترال و تورنتو با همکاری سه استدیو ی دیگر در حال ساخت بوده است. این عنوان شما را به دوران انقلاب صنعتی و اواخر قرن 18 می برد. جایی که میزان اعتراضات به اوج خود رسیده است و تمپلار ها نیز سعی می کنند جلوی این انقلاب را بگیرند اما شما در نقش یک کارآفرین موفق به نام Samuel Fey قرار خواهید گرفت که برای نجات مردم کشورش به Assassin ها ملحق می شود. وی شخصیتی همچون بروس وین در سری بازی های بتمن خواهد داشت و در یک رو یک انسان متمدن و جنتلمن و از سوی دیگر یک قاتل است. طبق اطلاعات منتشر شده این عنوان تمامی مکانیزم های این بازی را بازسازی خواهد کرد و یک تحول اساسی در این سری خواهد بود. با این حال و با انتشار این اطلاعات به نظر می رسد یوبی سافت قصد دارد بار دیگر همگان را غافل گیر کند و بازی را به جایی ببرد که کسی به آن حتی فکر هم نمی کند.

فرانسه، دوران ناپلئون یا انقلاب

اینکه یوبی سافت یک شرکت اصالتا فرانسوی است بر کسی پوشیده نیست و همین نکته سبب می شود که شایعاتی پیرامون اینکه نسخه ی بعدی این سری در فرانسه جریان خواهد داشت، منتشر شود. همانطور که خود یوبی سافت اعلام کرد در DLC عنوان Assassin’s Creed IV : Black Flag به نام Freedom Cry اشارات غیر مستقیمی به نسخه ی بعدی این سری شده است. حال بیایید به بزرگ ترین تغییر این DLC دقت کنیم و آن تغییر بزرگ حضور دشمنانی با ملیت جدید می باشد یعنی فرانسوی ها. شاید این احتمال بسیار ناچیز باشد ولی همین که یوبی سافت یک شرکت فرانسوی است برای وجود این شایعه کافی است. از طرف دیگر همواره بستر جنگ ها و انقلاب ها برای داستان این سری مناسب بوده است و حال جنگ ها ی ناپلئون و یا انقلاب فرانسه یکی از بهترین زمان ها برای نسخه ی جدیدی این سری می باشند.

روسیه، انقلاب 1917

مدتی پیش بود که روسیه نیز به جمع لوکیشن های احتمالی نسخه ی پنجم این سری اضافه شد. انتشار تصاویری مرموز از عنوانی با نام Assassin’s Creed 5 : Great Fall این احتمال را به وجود آورد که شاید نسخه ی بعدی این سری در دوران انقلاب 1917 روسیه جریان داشته باشد. از آنجایی که داستان کمیک های The Fall نیز درباره یک قهرمان روسی به نام Nikolai Orelov بود این احتمال وجود دارد که یوبی سافت از پتانسیل این شخصیت برای نسخه ی پنجم بهره بگیرد. از سوی دیگر باز هم شاهد یک فضای انقلابی می باشیم که بستر مناسبی برای داستان این سری است و قطعا جذاب خواهد بود.

اگر به تاریخ این لوکیشن ها نگاهی کنید متوجه می شوید به جز مصر سایر مکان ها در یک دوره ی زمانی که نسبتا مساوی جریان دارند که احتمال این سه مکان را زیاد می کند که از میان آن ها فعلا انقلاب صنعتی انگلستان بسیار محتمل تر است و از سوی دیگر 3 لوکیشن مورد نظر دارای یک تم انقلابی خواهند بود که باز هم احتمال وجود مصر در نسخه ی پنجم را کاهش می دهد. خود یوبی سافت نیز به تازگی اعلام کرده که دو نسخه ی جدید این سری به زودی معرفی خواهند شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید