در به‌روزرسانی بعدی، آداپتور کنترلر Xbox One از صدای فراگیر پشتیبانی خواهد کرد

۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۹

آقای Albert Penello مدیر برنامه ریزی‌های کنسول Xbox One مایکروسافت، به تازگی اظهار نظری در مورد آداپتور صوتی این کنسول نموده است؛ مایکروساف تاکنون در باب خروجی صدای کنترلر به صورت استریو صحبتی ننموده اما در به‌روزرسانی بعدی ممکن است قابلیت صدای فراگیر به آداپتور آن اضافه گردد.

آفای Penello توضیح داده‌اند که تیم Xbox پیش از این در هنگام تولید هدست‌های نسل بعد خود، به فکر ایجاد صدای فراگیر مجازی در آن‌ها بوده‌ است. او می‌نویسد:

در حال حاضر آداپتور فقط توانایی انتقال صدای استریو را دارد. هم اکنون ما در حال بحث در مورد نوعی صدای فراگیر مجازی هستیم اما من فکر می‌کنم صدایی استریو با کیفیت بالا (باس در هدست ما شگفت انگیز است) بعلاوه‌ی قابلیت چت همگانی و قیمت 80 دلاری آن، خبر از محصولی بزرگ می‌دهد. (نکته: قیمت هدست اصلی Xbox One به همراه آداپتور آن در خرده فروشی‌ها 80 دلار می‌باشد، اما این آداپتور مستقل با قیمت 25 دلار عرضه خواهد شد.)

وی همچنین کمی از افکار خود در باب صدای فراگیر مجازی را به اشتراک گذاشت (صدای پردازش شده برای شنیدن سخنرانی ها به صورت فراگیر آن هم تنها با استفاده از یک راننده‌ی صدا در گوش شنونده):

این را به خاطر بسپارید که شما در حال استفاده از 2 اسپیکر هستید و ما یک استریو با کیفیت بالا را در برابر صدای فراگیر مجازی انتخاب کرده‌ایم؛ چرا که تا وقتی که شما از اسپیکری با توان بسیار بالا استفاده نکنید امکان استفاده از صدای فراگیر مشخص نیست.

هنگامی که بحث به طور خاص در پیرامون صداهای دیجیتال صورت گرفت آقای Penello این بحث را به این صورت روشن ساخت که می‌توان این قابلیت را بعد از مدتی بوسیله‌ی بهینه سازها اضافه نمود.

بله، ممکن است. این (نرم افزار) محدودیت (سخت افزار را) ندارد.

ایشان همچنین افزودند که در هنگام تماشای تلویزیون یا فیلم ها برای داشتن صدای استریو نیاز به خاموش کردن یا پایان دادن کار کنترلر نمی‌باشد. کنترلرها برای استفاده از توانایی های مورد بحث در هدست‌های آینده و آداپتور، تنها نیاز به یک به‌روزرسانی خواهند داشت.

در ادامه ما به اظهار نظرات مایکروسافت که در پردازش دیجیتال به عنوان یک به‌روزرسانی برنامه‌ریزی شده، ناتوان مانده بود رسیدیم.

ما همیشه در حال گوش سپردن به آنچه مشتریانمان خواهان آن هستند می‌باشیم؛ و بله، ما به‌روزرسانی‌های بسیاری در راستای ادامه‌ی تکامل قابلیت‌های صوتی خود داشته‌ایم.

درادامه به یکی از نمایندگان GameInformer نیز از طریق ایمیل چنین ابراز داشت که:

درآینده منتظر انتشار جزئیات بیشتری از ما در این رابطه باشید.

البته ما با ادعای آقای Penello در رابطه با صدای فراگیر اختلاف نظر داریم؛ با آزمایش ده‌ها عدد از هدست‌ها فهمیدیم که اختلاف مشخصی بین صدای استریو و صدای فراگیر شبیه سازی شده، به‌خصوص در بازی‌های شوتر چند نفره وجود دارد؛ همچنین در شنیدن صدای قدم‌های پشت سرمان، در مورد محیط مجازی. ناگفته نماند که ما از اینکه پردازش دیجیتال می‌تواند از طریق کنترلر پردازش شود بسیار هیجان‌زده هستیم و کماکان منتظر پشتیبانی Xbox One از خروجی صدای دالبی دیجیتال می‌باشیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید