کوجیما : می خواهم کار خود در فرانچایز Metal Gear را پایان دهم

۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۸

Metal Gear Solid 5 : Ground Zeroes آخرین ساخته ی استاد مشهور سبک مخفی کاری یعنی هیدو کوجیما می باشد که نشان می دهد با گذشت سال ها از ساخت سری Metal Gear هنوز هم کوجیما ایده های تازه ای برای آن در ذهن دارد. البته او اعلام کرده است که قصد دارد که از ساخت فرانچایز Metal Gear دوری کند و بر روی ایده های تازه و جدید تمرکز کند.

کوجیما طی مصاحبه ای با وبسایت Game Informer با اشاره به اینکه ریدلی اسکات کار ساخت سری فیلم های سینمایی Alien را جیمز کامرون سپرد، اعلام کرد :

استدیو Kojima Productions همانند یک آشپزخانه بزرگ است که من نقش سرآشپز آن را دارم و با تغییر سرآشپز طعم و بوی غذا که همان عناوین تولید شده است تغییر می کند و یک جهان باز تر را ارایه می دهد همانند چیزی که در سری فیلم های Alien اتفاق افتاد. صادقانه بگویم، من می خواهم یک کار مشابه انجام دهم با این تفاوت که در آن تغییرات زیادی نسبت به سری Metal Gear اتفاق بیفتد. من کاملا درک می کنم که بر عهده گرفتن مسئولیت بازی چون Metal Gear بسیار سنگین است و همین سبب شده است که تا کنون من پیشرفتی در زمینه ی تولید عناوین گوناگون نداشته باشم. البته باید بگویم که Metal Gear Rising که یک عنوان فرعی بود به خوبی توانست تغییرات بنیادی در این سری ایجاد کند. در حالت ایده آل من تصمیم دارم گام هایی فراتر از سری Metal Gear بردارم و خودم را به عناوین جدید اختصاص دهم اما این کار تا کنون دشوار بوده است ولی سری فیلم های Alien یک مثال بسیار خوب در این مورد است البته در برخی موارد شاهد شکست این ایده نیز هستیم برای مثال جیمز کامورن ساخت سری فیلم های Terminator را به فرد دیگری واگذار کرد و این فیلم دیگر نتوانست به موفقیت های قبلی خود دست یابد. من می خواهم بر روی بازی های بیشتری کار کنم و به ویژه علاقه دارم که بر روی بازی های مستقل تمرکز کنم و طعم و مزه ی ساخت یک بازی بدون بودجه ی عظیم را تجربه کنم. البته هدف اصلی من بازی نیست بلکه من درگیر رمان ها و فیلم های سینمایی نیز هستم. من تقریبا 50 ساله هستم و لازم نیست اعلام کنم زمان زیادی از عمرم بقای نمانده است.  اگر از من بخواهند که یک لیست از آرزوهای باقی مانده ام بنویسم این نکته یکی از موارد مهم آن خواهد بود. از آنجا که سن و سال من بالا رفته است بهتر است هر چه زود تر به چیز هایی که علاقه دارم، بپردازم.  من حدود 25 سال است که بر روی فرانچایز Metal Gear کار می کنم و تقریبا هر آنچه را که قصد داشتم عنوان کنم، توسط این بازی بیان کرده ام. شاید خیلی ها بگویند می توانم این روند را تا زمان مرگم ادامه دهم اما من می خواهم چیز های بیشتری بگویم که در قالب Metal Gear بیان آن ها ممکن نیست و می خواهم چیز هایی را تجربه کنم که تا کنون موفق به انجام آن ها نشده ام. یکی از چیز هایی که من در Kojima Productions دوست ندارم اتفاق بیفتداین است که همه ی افراد تیم تمرکز خود را بر روی یک بازی یعنی Metal Gear می گذارند نظیر کاری که راکستار با GTA می کند. البته من علاقه دارم که استدیو ها به طور موازی بر روی پروژه های مختلف کار کنند تا کونامی که در راس کار ها است دچار تعادل شود اما پیدا کردن تعادل در حالی که بر روی عناوین بزرگی نظیر Metal Gear کار می کنید، بسیار مشکل است.

نظر شما در رابطه با صحبت های استاد چیست؟ آیا تصور اینکه سری Metal Gear به دست فرد دیگری سپرده شود، دردناک نیست؟ به نظر شما با رفتن استاد سری Metal Gear دچار افت کیفیت نخواهد شد؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید