گیفت کارت
گیفت کارت

موسیقی: آلبوم Skyrim| قسمت پایانی

۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۰

در این پست با آخرین قسمت از بررسی موسیقی Skyrim، با شما هستیم. در این سری پست ها تلاش ما بر این بود تا شما را بیشتر با شاهکار موسیقی این بازی آشنا کنیم. شاهکاری که  به جرات، یکی از دلایل موفقت Skyrim است. با آخرین قسمت از این مجموعه پست ها با ما همراه باشید.

 

قطعه اول این پست، One They Fear نام دارد. این قطعه را می توان یک Remix از Dragonborn نامید. این قطعه هم نمونه ای از خلاقیت Jeremy Soule است، او به خوبی توانسته است که با یک ملودی واحد، چند قطعه زیبا را خلق کند که همگی از بهترین های این آلبوم هستند. زمان مبارزه با اژدها ها، One They Fear را می شنیدیم که حس حماسی جالبی را به نبرد می داد. این قطعه ریتم تند تری نسبت به Dragonborn دارد و شباهتش به موسیقی نسخه های پیشین The Elder Scrolls بیشتر شده است.

[jwplayer mediaid=”134875″]

لینک دانلود

______________

در پست های گذشته هم اشاره کردیم، Jeremy Soule توانایی خارق العاده ای در خلق قطعات “رویایی” دارد، اگر Standing Stones را بشنوید خواهید فهمید. استفاده از صداهای Choir و ارکستر سنگین مشخصه این قطعات است. “تضاد” در این قطعه به زیبایی رعایت شده است. صدای بهشتی Choir با صداهای ترسناک (باز هم از جنس Choir) و String ها به خوبی با هم ترکیب شده اند و در ابتدای کار حس سر در گمی را به انسان منتقل می کنند. ادامه این قطعه آرامش بخش تر از آغاز آن است.

[jwplayer mediaid=”134876″]

 لینک دانلود

________________

Around The Fire هم یکی دیگر از قطعات “شهری و قهوه خانه ای” این آلبوم است که شنیدن آن را به همه پیشنهاد می کنم. این قطعه بر خلاف دیگر قطعات این آلبوم بار حماسی کمتری را در خود دارد و به جای استفاده از ارکستر سنگین، از تعدادی محدود ساز فلوت، Lute و درام های محلی استفاده می کند. ملودی این قطعه به شدت زیبا است و روی دیگری از Skyrim را به شما نشان خواهد داد، روی صلح جوی آن را. موسیقی هایی همانند Around The Fire را در بازی ها و فیلم های قرون وسطایی بسیار شنیده اید. نمونه بسیار شبیه به این قطعه را در Stronghold 2 شینده اید.

 [jwplayer mediaid=”134878″]

لینک دانلود

_______________

فرمول Jeremy Soule برای ساخت قطعات اکشن Skyrim این گونه است: String های ترسناک، سازهای برنجی سنگین، درام های عمیق و صداهای Choir در بالای همه. Blood and Steel هم از این قضیه مستثنی نیست. این قطعه را زمان روبو شدن با موجودات غول آسا، به ویژه Giantها و ماموت ها، می شنیدیم. Blood and Steel، ترس و نبرد را به شما دیکته خواهد کرد، کافیست یک بار به آن گوش فرا دهید.

 [jwplayer mediaid=”134879″]

لینک دانلود

________________

قطعه آخر از این مجموعه هم Watch The Skies نام دارد. این قطعه هم همانند Blood and Steel است، ولی به آن تاریکی نیست و از همان فرمول موسیقی های اکشن Jeremy Soule استفاده می کند. درام های فوق العاده سنگین و Brass  و String های بسیار، همراه با Choir. “به آسمان نگاه کن”، این قطعه زمان مشاهده اژدها ها در آسمان از بازی پخش می شد و به طرز ناباورانه ای با فضای بازی همخوانی دارد.

 [jwplayer mediaid=”134880″]

لینک دانلود

________________

به پایان این مجموعه رسیدیم. اگر قسمت های قبلی این پست ها را از دست داده اید می توانید در لینک های زیر به مشاهده آنان بپردازید. در ضمن یک لینک هم برای خرید رسمی و حمایت از این آلبوم را برای شما قرار داده ایم تا اگر مایل بودید، آن را تهیه کنید و از شنیدن آن لذت ببرید.

مقدمه

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

لینک خرید آلبوم از iTunes

شما می توانید نظرات خود را در مورد آلبوم بعدی با ما در میان بگذارید. نظرات شما در انتخاب آلبوم بعدی مشارکت داده خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید