گیفت کارت
گیفت کارت

موسیقی: آلبوم Skyrim| قسمت سوم

۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۰

طبق روال گذشته، با سومین قسمت از موسیقی متن بازی Skyrim با شما هستیم. در مورد زیبایی های این بازی بسیار صحبت کرده ایم و شما هم کاملا با این آلبوم، سبک آن و Jeremy Soule (آهنگساز این مجموعه) آشنا هستید. پس بی مقدمه به سراغ قسمت سوم این مجموعه می رویم. با ما باشید.

 

قطعه اول امروز، Dragonsreach است. این قطعه سرشار از حس آینده نگری، حماسه و دلتنگی است. Draognsreach یکی از نمونه هایی است که ثابت می کند Jeremy Soule می تواند به دور از هرگونه اضافه کاری و حاشیه سازی، یک قطعه فوق العاده زیبا را بسازد. سازهای String، درام های Taiko و سازهای بزنجی و صداهای Choir به خوبی با هم ترکیب شده اند تا این حس را به شما برسانند. مطالعه کردن کی بود مانند شنیدن، به شما پیشنهاد می کنم که این قطعه را گوش کنید که خودش گویا تر از هر متنی است.

[jwplayer mediaid=”133355″]

لینک دانلود

________________

یکی از قطعاتی که در هنگام مواجهه با خطر و مخصوصا موجودات غول پیکر می شنیدید، Tooth and Claw است. نام این قطعه گویای همه چیز است، چنگ و دندان. نبرد سخت برای مبارزه به خوبی در این قطعه مشهود است. این قطعه بر خلاف دیگر قطعات حماسی این بازی، زمان کمی دارد و سازبندی پیچیده ای ندارد. هر چیزی که در این قطعه می شنوید، حاصل هم نوازی سازهای String و درام است. البته شاید بتوان زمان کم این قطعه را یکی از ایرادات آن بر شمرد اما فراوانی قطعات حماسی در Skyrim، این خلا را برای شما پر خواهد کرد.

[jwplayer mediaid=”133360″]

لینک دانلود

________________

قطعه سوم این پست، Under an Ancient Sun نام دارد که یکی از قطعات Atmosphere ساز بازی است. این قطعه بر خلاف سایر موسیقی هایی که از این بازی شنیده اید، ارکستر پیچیده ای ندارد و به سازهای String ختم می شود. این قطعه به صورت جداگانه حرف زیادی برای گفتن نخواهد داشت اما زمانی که با دنیای Skyrim ترکیب شود، زیبایی خاص خود را پیدا می کند.

[jwplayer mediaid=”133357″]

لینک دانلود

________________

یکی از نکات اصلی و زیبای این آلبوم، صدا های Choir است. صداهای Choir به صداهای همخوانی انسانی گفته می شود که توانایی القای هر نوع احساسی را دارد؛ ترس، شادی، حماسه و هر حس دیگری. Jeremy Soule به خوبی از صدا های Choir در قطعات این آلبوم استفاده کرده است. در بیشتر قطعات این آلبوم، صداهای Choir به صورتی میکس شده اند که در فضایی دور تر از دیگر قطعات اجرا می شوند (صداها به نظر دور تر و کم شدت تر، به مانند پس زمینه به نظر می رسند). یکی از همین قطعات Death or Sovengarde است. این قطعه یکی از موسیقی های تاثر گذار بازی است که در زمان نبردها استفاده می شد. قبلا در مورد استفاده از یک ملودی خاص در چند قطعه (در خصوص این بازی) صحبت کرده بودم. Death or Sovengarde هم یکی از آن دسته موسیقی هاست که Jeremy Soule با زیایی هرچه تمام تر، ملودی قطعه Dragonborn را در آن هم استفاده کرده است.

[jwplayer mediaid=”133361″]

لینک دانلود

________________

اگر قسمت های قبلی این آلیوم را مشاهده نکرده اید، می توانید از لینک های زیر اقدام کنید

مقدمه

قسمت اول

قسمت دوم

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید