داستان Metal Gear Solid 5 بزرگ خواهد بود

۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۹

مدتی است که شایعات زیادی پیرامون بخش داستانی Metal Gear Solid V  : Ground Zeroes و زمان کم آن منتشر شده است تا اینکه مشخص شد که بخش داستانی تنها 9 درصد از کل بازی را تشکیل می دهد. حال به تازگی استاد کوجیما اعلام کرده است داستان Metal Gear Solid 5 بسیار بزرگ است و به صورت اپیزودیک روایت می شود.

وی اعلام کرده است به این دلیل بازی را به صورت اپیزودی ساخته است که حتی کسانی که وقت کافی برای انجام بازی های بلند مدت را ندارند نیز بتوانند آن را تجربه کنند به طوری که بخش داستانی از ماموریت های کوتاه و بلند تشکیل شده است. کوجیما درباره ی ساخت پیش درآمدی به نام Ground Zeroes اعلام کرد که هدف او این بوده است که طرفداران پیش از نسخه ی اصلی با نسل بعدی آشنا شوند و آن را تجربه کنند.

Ground Zeroes در سال ۱۹۷۵ آغاز می شود، جایی که سازمانی با نام اختصاری MSF به سلاح های هسته ای دست یافته است و سایر قدرت های جهان نمی توانند دست روی دست بگذارند و استراحت کنند و به همین دلیل بازرسی این سلاح ها را به پایگاه مادر ( Mother Base ) محول می کنند. به هر حال و قبل از بازرسی، اسنیک در می یابد که Paz که برای آخرین بار در نسخه ی Peace Walker دیده شد، زنده است و در یکی از پایگاه نیروی دریایی آمریکا در کوبا نگهداری می شود. Chico تلاش می کند تا او را نجات دهد ولی موفق نمی شود و باعث می گردد تا بار دیگر اسنیک پوتین هایش را به پا کند تا آن ها را نجات دهد.

Metal Gear Solid V : Ground Zeroes در ۱۸ مارس ۲۰۱۴ ( ۲۷ اسفند ۹۲ ) برای Xbox 360 ، Xbox One ، PS4 و PS3 منتشر خواهد شد و مدتی بعد نیز برای PC عرضه خواهد گردید.

در Metal Gear Solid V : The Phantom Pain حدود ۹ سال از وقایع Ground Zeroes گذشته است و Snake در این ۹ سال در کما به سر می برده است. حال او به هوش آمده و سعی دارد انتقام خود را از کسانی که او را به این وضع درآوردند بگیرد. این بازی در سبک اکشن ماجراجویی/ مخفی کاری می باشد، توسط استودیوی اختصاصی Kojima ، یعنی Kojima Productions در حال ساخت است و وظیفه ی نشر آن را Konami بر عهده دارد. این بازی از موتور قدرتمند Fox Engine بهره می برد و قرار است  تاریخی نامعلومی برای  X360 , PS3 , PS4 , Xbox one خواهد آمد. نسخه PC هم بعد از انتشار نسخه های کنسولی، عرضه می شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید