موسیقی: Grand Theft Auto | بخش اول

۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۲

در ادامه‌ی بررسی موسیقی های فاخر دنیای بازی‌های ویدیوئی امروز می‌خواهیم سری به دنیای بزرگ GTA بزنیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

کمتر کسی در دنیای بازی‌های ویدیوئی یافت می‌شود که با نام فرانچایز Grand Theft Auto نا آشنا باشد. این سری توسط آقایان David Jones و Mike Dailly خلق شد و در ادامه به دست برادران Houser و Zachary Clarke افتاد.

اولین نسخه‌ی این بازی در سال 1997 برای پلت‌فرم های MS-DOS, Microsoft Windows, PlayStation, Game Boy Color توسط BMG Interactive منتشر گردید. تاکنون بیش از 15 نسخه اصلی و فرعی از این فرانچایز جهان باز برای پلت‌فرم های مختلف انتشار یافته است؛ که تا نسخه‌ی Grand Theft Auto III به وسیله‌ی شرکت DMA Design و از آن به بعد توسط شرکت‌های Rockstar North و Rockstar Leeds توسعه یافته است.

یکی از ویژگی‌های این سری، نداشتن موسیقی متن کاملی برای فضای بازی می‌باشد. توسعه دهندگان آن برای ایجاد حس زندگی در محیطی واقعی، بیشتر ترجیح داده‌اند که از موسیقی‌های مردمی و رادیوئی بهره ببرند؛ که بازیکنان می‌توانند حین رانندگی با وسایل نقلیه‌ی متفاوت بوسیله‌ی رادیو به آن‌ها گوش بسپارند.

با این حال تقریبا در بیشتر نسخه‌های این فرانچایز عظیم، شاهد تم‌های آغازین بسیار گوشنواز و هم‌خوان با فضای بازی بوده‌ایم. یکی از این قطعات آغازین بی‌نظیر مربوط به نسخه‌ی Grand Theft Auto III می‌باشد. این اثر که در سبک جز نواخته شده، دارای ریتمی بسیار دلنواز است. شروع قطعه با ملودی ساده‌ای از پیانو ما را آماده‌ی ماجراجویی می‌نماید؛ در ادامه نیز همراهیه ساکسیفون زیبایی دو چندانی به این اثر افزوده است. شما را به گوش سپردن به آن دعوت نموده و امیدواریم از آن لذت ببرید.

 

[jwplayer config=”player” mediaid=”133077″]

لینک دانلود

پایان بخش اول

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید