گیفت کارت
گیفت کارت

پیش بینی ها و انتظارات از The Elder Scrolls VI

۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۳

تا به حال خبر رسمی از این عنوان منتشر نشده است، در حال حاظر هم تمرکز Bethesda بر روی The Elder Scrolls Online جمع شده است. اما مطمئنا با موفقیت های بی شماری که نسخه قبلی این بازی، Skyrim، کسب کرد باید منتظر این عنوان باشیم. در ادامه شاهد لیستی از انتظارات ما از این “ابر بازی” خواهید بود.

 

ممکن است که The Elder Scrolls Online در حال حاظر در کانون توجهات باشد، ولی برای ما طرفداران شش آتشه این بازی، چیزی همانند محیط های گسترده و Open World همراه با تجربه Single Player نخواهد بود. مطمئنا ما قبل از اینکه شاهد عنوان جدیدی از The Elder Scrolls باشیم، Fallout جدیدی را تجربه خواهیم کرد اما حتی Fallout نسل بعدی هم دلیل خوبی برای لحظه شماری نکردن برای TES VI بر نخواهد بود. این سری طی دهه گذشته پیشرفته  های فوق العاده ای داشته است. زمانی بود که به کیفیت محیط ها و تکستچر های زیبای Oblivion افتخار می کردیم اما الآن با دیدن Modهایی که کیفیت نسل بعدی Skyrim ار به رخ می کشند، به آنها می خندیم. باید دید که آیا The Elder Scrolls VI هم همین حس را برای ما به ارمغان خواهد آورد؟

تنوع محیطی

تنوع محیطی بی نظیر

هر سه نسخه قبلی این فرنچایز Skyrim, Oblivion و Morrowind محیط های فوق العاده بزرگی داشتند اما دلیلی نمی بینیم که Bethesda به بزرگتر ازاین فکر نکند. البته زمانی که به پیشرفت کنسول ها و تکنولوژی PC  در دوسال اخیر فکر می کنیم انتظارات ما بالاتر هم می رود. Skyrim در نقطه شمالی Tamriel قرار دارد و به خوبی آب و هوا و پوشش محیطی مناطق شمالی آن را بازتاب داده است. TES بعدی نه تنها باید بزرگ باشد، بلکه باید تنوع محیطی را به ارمغان بیاورد که تا به حال در Video Gaming بی سابقه بوده است. به این فکر کنید که نسخه بعدی این فرنچایز به جای یک منطقه، در دو یا چند منطقه اتفاق می افتد و این را با پیشرفت بازی ها از لحاظ بصری جمع کنید تا بفهمید که در TES بعدی شاهد چه چیزهایی خواهیم بود

Co-Op

بخش چند نفره داستانی فوق العاده است

بعد از Skyrim، توقع مردم برای ایجاد کردن بخش چند نفره داستانی برای این بازی به شدت زیاد شده است. تا به حال در این بازی با هوش مصنوعی طرف بودیم، اما فکر کنید که Jarl of Windhealm توسط یک نفر مثل خودتان کنترل می شد و کسان دیگری ر محیط بودند که همانند شما انسان بودند و اینگونه می شد که بازی صدها برابر جذاب ترمیشد.

هوش مصنوعی پیشرفته تر

هوش مصنوعی بهتر، بازی را لذت بخش تر می کند

یک موضوع که گاهی اوقات در Skyrim آزار دهنده بود، هوش مصنوعی بود مخصوصا کسانی که ما را همراهی می کردند. گاها پیش می آمد که همراهان ما به اطرافیان بی گناه حمله می کردند و باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگی می شدند. به این فکر کنید که در نسخه بعدی این بازی با هوش مصنوعی طرف باشیم که بداند چه کاری را در چه موقعی انجام دهد و بازی را برای ما لذت بخش تر کند

بهبود سیستم پاداش و تنبیه

Morality & Consequences

سیستم “دزد و پلیس” بازی Skyrim حتی بهتر از GTA است و این حس را به شما می دهد که در یک دنیای پویا زندگی می کنید که عاقبت کارهایتان را همانجا مشاهده می کنید. کافی است که از یک نگهبان دزدی کنید، یک اسب را بدزدید و یا یک بی گناه را بکشید، آن زمان است که تمام Guard های Skyrim در صورت دیدن شما را دستگیر خواهند کرد، حتی اگر یک سال هم از تاریخ ارتکاب جرم گذشته باشد. اما نقطه ضعف این سیستم (اگر زیاد استفاده شود) رشوه دادن است. مقداری پول به نگهبان ها بدهید تا گناهتان بخشیده شود. این سوال پیش می آید که چرا دیگر خلاف کارهای Skyrim این کار را انجام نداده اند. تعداد افراز “ناخن خشک” در Skyrim بسیار زیاد است، کسانی که برای لطفی که در حق آنها انجام می دهیم هیچ ارزشی قائل نیستند. امیدواریم این سیستم در TES VI بهبود بخشیده شود.

حالت Survival

شکار در TES واقعا لذت بخش است

شکارچی هایی که در گوشه و کنار Skyrim پرسه می زنند را به خاطر بیاورید، ما از آنها چیزی کم نداریم و حتی می توانیم بهتر باشیم. در TES بعدی می توان سیستمی تعبیه کرد که ما را مجبور به شکار و خوردن برای زنده ماندن کند، اینگونه تجربه بازی طولانی تر و جذاب تر می شود. یک مبارز که با شکم گرسنه به میدان آمده است را تصور کنید، هیچ شانس پیروزی برای او نسیت. اینگونه شناخت حیوانات مهم تر می شود و از همه مهم تر ما تجربه لذت بخش دنبال کردن یک خرگوش، ماهیگیری و شکار آهو را کسب می کنیم. البته شاید بعضی گیمر ها نخواهند که به شکار بروند، Bethesda می تواند یک حالت Toggle برای این بخش در نظر بگیرد که با فعال کردن آن حالت Survival فعال شود و با غیر فعال کردنش نیاز به شکار از بین برود. اهمیت این بخش فقط در نبرد های بیابانی در Elsweyr هویدا می شوند.

Spell سازی

با جادو های ساخت خودتان به مبارزه با دشمنان بروید

اگر از طرفداران جادوگری باشید، می دانید که چه می گویم. این سیستم در Skyrim به شدت پیشرفت کرده بود و هزاران Spell جدید وارد بازی شده بودند، اما لذت ساختن و تهیه کردن آنها که در Oblivion وجود داشت را از دست دادیم. این قابلیت بازی را برای جادوگران لذت بخش تی می کرد، چون می توانستند با انرژی و توانایی خودشان جادو های بی نهایتی را تهیه کنند و از آنها در نبرد استفاده کنند

تخریب

نبود “تخریب پذیری” در این بازی حس می شود

تخریب پذیری پویا چیزی است که نبودش در The Elder Scrolls حس می شود. گاهی اوقات حس مرده بودن را القا می کند، چیزی را نمی شود در بازی تخریب کرد. اما فکر کنید که بتوانید یک قلعه را کاملا ویران کنید، ممکن است که بعدا نتوانید در آنجا گردش کنید، اما با دیدن آن یاد و خاطره آن نبرد سنگین برایتان زنده خواهد شد. مطمئنا با پیشرفت تکنولوژی Gaming مسئولان Bethesda این گزینه را روی میز خود دارند. البته اگر توانایی تعمیر بنا ها را به ما بدهند (حتی به صورت محدود مانند چیزی که در) Assassin’s Creed Brotherhood دیدیم) تجربه بازی بی نظیر خواهد شد.

نسخه بهینه تر برایPC

تجربه بهتر روی PC…. خواهشا

منو ها و مبارزات برای کنسول خوب بودند، ولی اگر بازی را روی PC تجربه کرده باشید می دانید چه می گویم. تعداد زیادی از گیمر ها مجبور شدند که حتی روی PC، این بازی را با جوی استیک بازی کنند. بعضی از PCباز ها Mod هایی را برای بهبود این مشکل طراحی کردند اما ما از Bethesda انتظار داریم که به نسخه PC عنوان های آینده شان توجه بیشتری کنند و تجربه بهترین را برای PCباز ها به ارمغان بیاورند

به پایان لیست رسیدیم. انتظار شما از نسخه بعدی این فرنچایز محبوب چیست؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید