موسیقی: آلبوم Skyrim |قسمت اول

۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۰

طی روزهایی که گذشت با پستی در مورد موسیقی بازی Skyrim با شما بودیم. اما از این به بعد در یک سری پست های منسجم قصد داریم تا شما با بیشتر با شاهکار موسیقی این عنوان آشنا کنیم. شاهکاری که توسط Jeremy Soule خلق شده است و مطمئنا یکی از به یاد ماندنی ترین OSTهای تاریخ Video Gaming است.

در پستی که قبلا بر روی سایت قرار داده بودیم، به معرفی آهنگساز بازی پرداختیم، پس دیگر نیازی به معرفی دوباره او نیست. Skyrim به جرئت یکی از آلبوم هایی است که هیچ قطعه ضعیفی در آن پیدا نمی شود. تمام قطعات به خوبی تنظیم شده اند و توسط ارکستری توانمند اجرا شده اند. این قطعات دقیقا همان چیزی هستند که یک بازی همانند Skyrim نیاز دارد.

قطعه اول، Dragonborn است که قبلا در پستی، مفصل در باره آن بحث کرده ایم(لینک آن در پایین پست موجود است). قطعه ای که به خوبی بار حماسی بازی را به دوش کشیده و توسط ارکستری بیش از ۱۰۰ نفره اجرا شده است. آن را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید، اما برای تکراری نبودن این قسمت، اجرای دیگری را از این آهنگ برای شما قرار داده ایم که به “یک صدا و یک ویولن” معروف است. تمام چیزی که در این آهنگ می شنوید توسط یک صدا و یک ویولن نواخته شده است.

[jwplayer mediaid=”127614″]

 دانلود موزیک Dragonborn

دانلود اجرای زنده اول

دانلود اجرای زنده دوم. قسمت اول. قسمت دوم. قسمت سوم. قسمت چهارم

دانلود ویدئو (جدید)

پیشنهاد می کنم که به پست اختصاصی این آهنگ هم سری بزنید تا بیشتر با این شاهکار آشنا شوید

________

 قطعه دومی که انتخاب کرده ایم، Awake نام دارد. این قطعه در واقع اولین موسیقی است که در Skyrim می شنوید. زمانی که سوار کاسلکه برای اعدام برده می شوید و یکی از سواران به شما می گوید که بلاخره “بیدار” شدی. این قطعه با یک ترکیب String محزون آغاز می شود و سازهای برنجی وظیفه تک نوازی را بر عهده دارند. این قطعه واقعا غمگین و البته آرامش بخش است، اما Drum های ضعیفی که در پس زمینه موسیقی نواخته می شوند خبر از آرامش قبل از طوفان دارند. در ادامه Motif هایی از قطعه اصلی این آلبوم “Dragonborn” نواخته می شوند که ظرفیت بالای این ملودی ها را نشان می دهد که در هر حالتی، چه غمگین و چه حماسی زیبایی خود را حفظ میکنند.

[jwplayer config=”player” mediaid=”131336″]

دانلود قطعه Awake

________

قطعه سوم هم از فضاسازی همانند دومین قطعه برخوردار است. From Past to Present / از گذشته تا به حال، نام این موسیقی است که لذت واقعی گوش دادن به آن را در دهکده های شلوغ و کوه های پوشیده از برف و هنگام گذر از کنار آبشارهای Skyrim خواهید چشید، مخصوصا شب هنگام. صدای جیرجیرک هایی که در پس زمینه این قطعه استفاده شده است ب خوبی حس شب های Skyrim را به بازیباز منتقل می کند، حتی کسانی که Skyrim را تجربه نکرده اند می توانند با آن فضای بازی را تجسم کنند. این قطعه هم با سازهای کششی (String) آغاز می شود و همانگونه هم ادامه پیدا میکند تا صداهای Choir هم همان ملودی را اجرا می کنند، فضاسازی این قطعه فوق العاده است.

[jwplayer mediaid=”131339″]

دانلود From Past to Present

 

اگر پست قبلی را از دست داده اید، می توانید از این لینک به آن دسترسی داشته باشید. در روزهای آینده هم شاهد دیگر قسمت های این آلبوم خواهید بود.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید