استاد کوجیما در نظر دارد از ساخت فرنچایز Metal Gear کنار بکشد!

۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۵

کارگردان اطوره ای فرنچایز Metal Gear Solid امروز اعلام کرده است که قصد دارد از ساخت این سری پر طرفدار کنار کشیده و بر روی سبک ها و بازی های جدید فکر کند؛ اما هنوز شخص مناسبی را برای جانشین ساختن خود نیافته است.

در مصاحبه ی خود با Game Informer، استاد کوجیما تایید کرده است که مسئولیت رسیدگی به فرنچایز Metal Gear بسیار سخت است، و تذکر داده که اگر این فرنچایز به دست افراد کار آمد بیافتد، به سرنوشتی به خوبی سری فیلم های Alien خواهد داشت و در غیر این صورت کیفیتش با انتشار هر عنوان در آینده کاهش خواهد یافت.

اگر Kojima Productions را آشپزخانه ای در نظر بگیریم؛ با عوض شدن سر آشپز، طعم غذا به طور کلی عوض خواهد شد. در این صورت فرنچایز باز تر خواهد بود؛ درست مثل Alien. راستش را بخواهید، خودم می خواستم تغییراتی ایجاد نمایم.

نمی دانم که حمل کردن فرنچایزی مثل Metal Gear بسیار سنگین باشد یا نه، اما مطمئنم مسئولیت رسیدگی به آن بسیار سخت است. تا به این لحظه موفق نشده ام شخص کار آمدی را به جای خود انتخاب کنم. درباره ی Metal Gear Rising: Revengeance باید عرض کنم که خوشبختانه Spin-Off موفقی از آب در آمد. اما در نظر دارم به طور کلی از فرنچایز Metal Gear به عنوان تهیه کننده کنار بکشم، و وقت خود را برای بازی های دیگری صرف کنم. اما تا به اینجای کار ثابت شده که کار سختی را پیش رو خواهم داشت!

Alien یک مثال کاملا موفق در این زمینه است (منظور روی کار آمدن کارگردانی جدید) اما متاسفانه در موقعیتی که ما قرار داریم، بیشتر شبیه به The Terminator هست، زمانی که Cameron از ساخت آن کناره  گیری کرد؛ فرنچایز واقعا نابود شد.

استاد کوجیما قبلا نیز چنین تصمیمی را اعلام کرده بود. اگر به یاد داشته باشید وی در زمان انتشار Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots گفته بود که این بازی آخرین عنوان این سری می باشد. اما در هر صورت استاد با دو قسمت جدید یعنی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes و ادامه ی آن The Phantom Pain بار دیگر گرد خاکی در صنعت بازی های ویدئویی به پا کرد.

اما با توجه به مجله ی Game Informer، استاد نمی خواهد تنها با نام ” آقای Metal Gear” در یاد ها بماند و آرمان هایی برای توسعه یک عنوان کاملا جدید در ذهن دارد.

در صنعت بازی های رایانه ای، دلم می خواهد بازی های بیشتری با یک بودجه ی عظیم اما با طعم بازی های مستقل بسازم و از خود به یادگار بگذارم، عنوانی که کاملا در یک جهت دیگر نسبت به فرنچایز MEtal Gear حرکت می کند. مطمئنا اگر الان در صنعت بازی های رایانه ای نبودم، دلم می خواست فیلم بسازم و یا رمان بنویسم. من تقریبا 50 سالم است، بنابراین مهلت زیادی ندارم. اگر بخواهم کارهایی را که دوست دارم قبل از مردن انجام دهم را لیست نمایم، بی تردید لیست بلند بالایی خواهد بود. به خاطر سنم، کم کم به کارهای دیگری فکر می کنم که دوست دارم قبل از مرگ به انجام برسانم.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes در تاریخ 21 و 18 مارچ برای Xbox One، PS4، PS3 و Xbox 360 عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید