تهیه‌کننده‌ی Dying Light از چالش‌های انتشار یک بازی Cross-Generation می‌گوید

۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸

مانند اکثر عناوین منتشر شده بر روی کنسول های نسل هشتمی Xbox One و PS4، عنوان Dying Light نیز یک عنوان Cross-Generation خواهد بود که با مشمون زامبی و آخر الزمانی خود توانسته تا به امروز طرفدران بسیاری را جذب نماید.

همانطور که گفته شد این بازی علاوه بر کنسول های نسل هشتمی برای PS3 و Xbox 360 نیز منتشر خواهد شد. اخیرا در مصاحبه ی Examiner با تهیه کننده ی این عنوان Tymon Smektala، وی اذعا داشته است طرفداران می توانند انتظار یک عنوان با رزولیشن بالاتر و فریم ریت بهتر را بر روی کنسول های نسل بعدی داشته باشند. در همین حال Techland اعتقاد دارد که نسخه ی های نسل هفتمی Dying Light با استفاده از موتور گرافیکی جدید بازی ،می توانند با نسخه ی PC و نسل هشتمی این عنوان رقابت کنند.

Examiner: چه چالش هایی برای ساخت عناوین Cross-Generation پیش روی تولید کنندگان قرار دارد؟ نسخه های Xbox 360 و PS3 عنوان Dying Light چطور با نسخه های Xbox One و PS4 رقابت می کنند؟

ما برنامه ی توسعه ی این بازی را با در نظر گرفتن این موضوع که زمان عرضه ی بازی، صنعت در حال تغییر نسل خواهد بود، طرح ریزی کردیم. از همان ابتدای کار هدفمان تولید مکانیزم های نوین و اصیل بود ولی در عین حال این مکانیزم ها باید هم در کنسول های نسل قبل و هم نسل جدید قابل اجرا می بودند. به همین دلیل بود که تیم نیاز به یک موتور گرافکی جدید داشت تا بتواند دو نسل متوالی را پشتیبانی نماید. با شدت معتقدیم که آزادی عمل در این بازی حس یک عنوان نسل بعدی را حتی در PS3 و X360 برای خریداران به ارمغان خواهد آورد. و از طرفی مطمئنیم که تکنولوژی جدیدمان از گرافیک های نسل بعدی نهایت استفاده را خواهد برد. به معنای دیگر می توانستیم این دوره ی جهش از نسل هفتم به هشتم را به عنوان بار اضافی بر دوش خود تلقی کنیم؛ اما از موقعیت بهترین استفاده را نمودیم و قابلیت های خود را در زمینه ی گیم پلی و طراحی تکنولوژی به چالش کشیدیم.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید