توسعه دهندگان عنوان Evolve درباره ی موتور این بازی صحبت می کنند

۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۰

یکی از زیباترین بازی هایی که برای کنسول های نسل هشتم معرفی شده، بی شک و تردید عنوان Evovle می باشد. این عنوان یک شوتر مولتی پلیر است که بازیبازان را در تیمی چهار نفری  در مقابل یک نفر به صورت تنها قرار می دهد و در این مدت توانسته نظر بسیاری از افراد حاضر در صنعت بازی های رایانه ای را به خود جلب کند.

اخیرا، رئیس استودیو Turtle Rock آقای Chris Ashton درباره ی مراحلی از توسعه ی این عنوان مصاحبه را انجام داده بود و در مورد موتور اولیه بازی که دیگر مورد استفاده نیست صحبت کرده بود و اذعان داشته بود که موتور قبلی این اجازه را به تیم نمیداد تا رویایی که در سر دارند را به واقعیت بدل کنند.

ایده این بازی تقریبا همیشه در ذهنمان بود، حتی قبل از Left 4 Dead. موضوع همیشه درباره ی قرار دادن کاربران در مقابل هم بود و یا در مقابل کاربری دیگر! ما برای ساخت این بازی همواره Predator را در نظر گرفتیم. برای مثال گروهی از افراد در جنگل به دنبال این هیولا می گردند تا آن را شکار کنند و تمام چیزی که شما نیاز دارید سبزه ها و جنگلی با شکوه است.

مشکلی که برای تیم ایجاد شد منبعی نداشت جز تکنولوژی! در آن زمان من بر روی موتور منبع کار می کردم و تیم واقعا نمی توانست مناظر و محیط های بیرونی بزرگی را با استفاده از آن موتور بسازد، بهتر است بگوییم موتور برای چنین هدفی ساخته نشده بود.

در طی سال های اخیر بازی های آنلاین بسیاری پا به عرضه ی وجود گذاشته اند و با توجه ب روند رو به رشد بازی ها، اکثر عناوین جدید یا به طور کل به سمت آنلاین شدن رفته اند و یا این بخش را در خود جای داده اند. Evovle نیز یکی از این بازی هاست.

با توجه به اینکه در بازی چهار کاربر در پی یک هیولا می روند تا شکارش کنند، امید دهنده ی یک گیمپلی جذاب است، اما مسئله ای که هم اکنون مطرح می شود این است که آیا بازی آنچنان عمیق خواهد بود که بر روی خریدار تاثیر گذاشته و وی را مجاب به انجام این بازی نماید؟

Evovle قرار است برای دو کنسول نسل هشتمی یعنی Xbox One و PS4 و همچنین PC منشر شود، اما آن طور که از خبر ها بر می آید این بازی را تا مدتها در قفسه ی فروشگاه ها نخواهیم دید.

 

0
0