عنوان Dying Light از مضامین و صحنه‌های بسیار جدی بهره‌مند خواهد بود

۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۲

عنوان بعدی استودیو Techland که با دید اول شخص و ژانر وحشت، توانسته طرفداران بسیاری را برای خود بدست آورد؛ Dying Light نام دارد. اطلاعات جدیدی از این بازی در دسترس می باشد که در ادامه می توانید مشاهده بفرمایید.

در Dying Light بازیباز خود در میان شهری زامبی-زده میابد و باید با گشت و گذار در محیطی جهان-باز، با یافتن تجهیزات برای زنده ماندن تلاش کند. برای اینکه بازیباز بتواند در این شهر، که Harran نام دارد پرسه بزند، سازندگان قابلیت های ورزش پارکور را به وی اعطا کرده اند. کاراکتر اصلی می تواند به سرعت بدود، بپرد و از روی موانع مختلفی بالا برود.

اما به نظر می رسد که سازندگان برای طراحی این شهر بسیار بسیار زحمت کشیده اند و هدفشان تنها ساخت یک محیط open World و قرار دادن سیستم مبارزه با زامبی ها در آن نبوده است. با توجه به مصاحبه ی تهیه کننده ی این عنوان آقای  Tymon Smektala وی درباره ی این موضوع که چگونه شهر خیالی Harran چگونه بهترین مکان برای ساخت یک بازی با مضمون زامبی هاست.

چرا برای ساخت شهر Harran از استانبول به جای دیگر شهرها الهام گرفتید؟

تمام بخش هایی که در طول مراحل بازی مشاهده خواهید کرد، همگی از مناطق مختلف جهانی الهام گرفته شده اند و این موضوع تنها به استانبول محدود نیست. اما حق با شماست، استانبول یکی از مهمترین منابع طراحان ما برای الگوبرداری بوده است. این متروپلیس ترکیه، شهری بکر و از نوع خود بی همتا در کل جهان است: این شهر اروپا و اسیا را به هم متصل می کند و راهی است از شرق به غرب، و به نظر من بهترین لوکیشی برای یم بازی با مفهوم از بین رفتن مجامع و انسان هاست. اما به خاطر مضامین دیگری که قرار بود در بازی به آنها اشاره کنیم؛ مجبور شدیم داستان را به یک شهر خیالی منتقل نماییم. برخی از این مضامین و مفهوم ها و حتی صحنه هایی که در بازی به نمایش در خواهند آمد بسیار بسیار جدی هستند، بنابراین بهتر است که تصور کنیم آنها در یک مکان خیالی اتفاق می افتند!

آیا بازیباز می تواند از همان ابتدای کار، در جهان گشت و گذار کند؟ تمام نقشه در اختیار وی خواهد بود و یا در طول بازی مناطق مختلف در دسترس قرار خواهند گرفت؟

Dying Light یک بازی چند منطقه ای می باشد، بدین معنی که شما می توانید در این مناطق که نقشه های بزرگ و گاهی حتی عظیم دارند گشت و گذار کنید؛ اما گاهی بین این نقشه ها صفحات Loading نیز به نمایش در خواهد آمد!

Dying Light امسال در دسترس طرفدارانش قرار خواهد گرفت. این بازی بازیبازان را مجبور می کند استراتژی دفاعی خود را با توجه به روز و یا شب بودن، تغییر دهند تا بتوانند در دنیا Harran زنده بمانند. هنگام روز استراتژی جمع آوری تجهیزات متنوع می باشد، و در طول شب با افزایش تعداد و قدرت زامبی ها، تمرکز بر روی زنده ماندن خواهد بود.

نظر شما درباره ی این بازی چیست؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید