بازیکنان PC حتی در قحطی بازی نیز پول بیشتری خرج کرده اند

۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۶

بازیکنان PC در غرب در سال 2013 بیشتر از سال 2012 پول برای بازی خرج کرده اند. گزارشی از DFC Intelligence این مهم را تصدیق می کند. DFC Intelligence اطلاعاتی در رابطه با پول خرج کردن بازیکنان PC در مقایسه با سال های دیگر منتشر کرد.با توجه با آنالیز های انجام شده این رشد خرید در بین بازیکنان PC تا سال 2014 ادامه خواهد داشت و پیش بینی شده است که حدود 25 بیلیون دلار خرج شود.

Jeremy Miller از DFC اعلام کرد:

به نظر می رسد بازیکنان حرفه تمایل بی سابقه و بیشتری برای خرید بازی های جدید نسبت به قبل دارند. ما فکر می کردیم که انتشار عناوین کم در سال پیش باعث کاهش فروش و پول خرج شده شود اما خلاف این تفکر برای ما به اثبات رسید. البته در سال 2013 نیز عناوینی همچون  Battlefield 4 و Total War: Rome 2 منتشرشدند که در نوبه خود بی نظیر هستند.

همچنین بازی های چون League of Legends و Dota 2 نیز از عناوین برتر سال 2013 بودند. DFC در این باره گفت:

سبک MOBA به دلیل وجود این دو بازی پیشرفت چشمگیری داشت.

همچنین درباره بازی های Free-to-Play نیز David Cole  گفت:

Dota 2 قبل از رایگان شدن 30 دلار برای نسخه بتا گرفت و بسیاری از مردم آن را دریافت کردند و حاضر به پرداخت این مبلغ شدند. همین طور که می بینید بازی های F2P برای خود تجارتی بر هم زده اند و نقش بسیاری در فروش بازی ها دارند.

همچنین مدل قدیمی که شما می بایست یک بار پول پرداخت می کردید، نیز هنوز جذاب است. ولی هم اکنون نیز راه های بسیاری برای گرفتن پول دوباره بعد از خرید اصلی بازی وجود دارد برای مثال: بسته های اضافه که می بایست با پرداخت پول آن ها را خرید. البته مشترکاتی نیز در بین کنسول ها و PC دیده می شود مانند بازی هایی که برای هر دو ساخته می شوند.

سال 2013 سالی بود که سازندگان عناوین زیادی برای PC منتشر نکردند چرا که در حال آماده شدن برای ورود به نسل جدید کنسول ها بودند. فکر می کنم انتشار کنسول های نسل جدید به فروش بازی های PC کمک خواهد کرد چرا که بسیاری از بازی به صورت مشترک برای PC و کنسول ها منتشر خواهد شد و سازندگان PC را یک پلتفرم به حساب خواهند آورد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با این صحبت ها موافقید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید