گیفت کارت
گیفت کارت

موسیقی: Red Dead Redemption؛ بخش اول

۱۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۶

در سال 2010 شرکت Rockstar Games با منتشر کردن بازی با عنوان Red Dead Redemption توانست بار دیگر ژانر وسترن را احیا و بر سر زبان‌ها اندازد.

به جرات می‌توان گفت که در دنیای بازی‌های ویدیوئی هیچ عنوان تولید شده برای ژانر وسترنی به عظمت، داستان، شخصیت پردازی، گیمپلی و از همه مهمتر موسیقی و صداگذاری Red Dead Redemption یافت نمی‌شود! بسیاری از شما این عنوان را بازی، و از تک‌تک دقایق آن نهایت لذت را برده‌اید. شکار حیوانات وحشی، رام کردن اسب، دستبرد زدن به قطار، دوئل، دستگیریه مجرمان برای اخذ جایزه، گرفتن حق مظلوم و یا برعکس! و گشت و گذار در غرب وحشی به‌عنوان کابویی تنها می‌توانست از آرزوهای بسیاری از شما باشد که با تجربه‌ی این عنوان به آنها دست یافته اید.

ژانر وسترن از دیرباز یکی از پرطرفدارترین سبک های دنیای سرگرمی، به خصوص سینما بوده است. انسان های بزرگی نیز در این ژانر به هنرنمایی پرداخته اند. بزرگانی همچون سرجیو لئونه، کلینت ایستوود و جان وین. کیست که سری به این ژانر زده باشد و با هنرمندانی همچون لی وان کلیف، گری کوپر، لی ماروین و چارلز برانسون خاطره نداشته باشد! زندگی در غرب وحشیه وحشی؛ سرقت‌های مسلحانه‌ی بانک و قطار؛ قتل و غارتگری؛ درگیری با سرخپوستان و یا حتی آوارگی در بیابان‌های بی آب و علف و هرزگاهی گاز زدن کاکتوسی! دوئل و روولور و ازهمه مهمتر 44 Magnum!!! از خوب بد زشت و آن گروه خشن تا نابخشوده ای که با قطار 3:10 به یوما می رفت… همه و همه نشان از تاریخ عظیم این ژانر می دهد. ردپای این ژانر را می‌توان در دیگر تفریحات و سرگرمی ها نیز یافت؛ از لوک خوش شانس و دالتون‌ها تا کلانتر Woody و Rangoای که سرآخر هم در افق محو نشد!

موسیقی نیز جایگاهی ویژه در ژانر وسترن داشته است. بی شک هیچ موسیقی دانی به اندازه‌ی استاد Ennio Morricone به این ژانر خدمت نکرده است. خاص بودن این ژانر یکی از عواملی است که باعث منحصربفرد بودن تمامی موسیقی های ساخته شده در آن شده است. با نگاهی به موسیقی متن یک دوجین از ساخته های سینمایی این سبک، می‌توان به اثبات این مدعی پی برد.

موسیقی متن بازی Red Dead Redemption نیز یکی از آثار فاخر در نوع خود می باشد که دقیقا همان حسی را به بازیکن می دهد که باید! این اثر توسط آقایان Bill Elm و Woody Jackson ساخته شده و آلبوم موسیقی اورجینال آن در سال 2010 بطور رسمی منتشر گردید.

بیائید با هم به یکی از هزن انگیزترین قطعات موسیقی وسترن که برای منوی اصلی این بازی مهیا شده بود گوش فرا دهیم.

 

[jwplayer config=”player” mediaid=”128840″]

لینک دانلود Born Unto Trouble

 پایان بخش اول

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید