موسیقی: Leaving Earth از Mass Effect 3

۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۵

معمولا مهم ترین و زیباترین قطعه هر آلبوم Soundtrack، چه در فیلم چه در بازی، قطعه اول یا Main Theme/Title آن است که در آلبوم به عنوان قطعه اول حضور دارد. اما بعضی اوقات این قانون عوض می شود و یک قطعه از وسط آلبوم حتی از شماره یک آن آلبوم جلو تر می زند. زمانی که پای نابغه موسیقی، Clint Mansell وسط باشد.

Clint Mansell آهنگساز 51 ساله انگلیسی است که در ابتدا در گروه Alternative Rock به اسم Pop Will Eat Itself به عنوان گیتاریست فعالیت می کرد و بعد از جدا شدن از گروه به آهنگسازی برای فیلم ها روی آورد. او در سال 1998 اولین آلبوم موسیقی را برای یک فیلم ساخت و طولی نکشید که در سال 2000 قطعه به یاد ماندنی و فوق حماسی Lux Aeterna را برای فیلم Requiem for a Dream ساخت و به شهرت جهانی رسید. او شاهکار های دیگری هم برای فیلم های The Fountain و Black Swan خلق کرد تا به آهنگساز قابل اعتمادی تبدیل شود.

Clint Mansell

سازندگان Mass Effect 3 برای موسیقی بازی با چند آهنگساز همکاری کردند که Clint Mansell هم یکی از آنان بود. قطعه اصلی را Sam Hulick ساخت اما به هیچ وجه در حد و اندازه قطعه ای که Clint Mansell برای کات سین “ترک زمین” ساخت نبود. هرجا بحث از آلبوم موسیقی Mass Effect 3 باشد، همه از شاهکار Clint Mansell برای این بازی یاد می کنند.

نکته جالب این آهنگ، همخوانی بی نظیر آن با ویدئویی است که در بازی پخش می شود (که البته ویدئو هم برای مشاهده در پایین پست قرار دارد). از اسم این قطعه “ترک زمین” پیداست که باید با چه محتوایی همخوانی داشته باشد. نقش اول بازی به ناچار مجبور به ترک زمین شده است و زمین را جلوی خود می بیند که مورد حمله بیگانگان قرار گرفته است و رو به نابودی است، خانه او در حال خراب شدن است و او می رود که کمک بیاورد. این آهنگ دقیقا این حس را به شما منتقل می کند. چهار آکورد پیانو که پشت سر هم تکرار می شوند و کارخود را به خوبی انجام می دهند و جای خود را به ارکستری از سازهای String می دهند. همه چیز این قطعه زیباست، مخصوصا زمانی که با ویدئو همراه شود.

پیشنهاد من این است که قطعه ویدئو را هم دانلود کنید

[jwplayer mediaid=”128392″]

لینک دانلود صوتی

لینک ویدئو با کیفیت بالا

لینک ویدئو با کیفیت متوسط

__

اگر قطعه دیگری مد نظر دارید در نظرات اعلام کنید تا در سایت پخش شود

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید