موسیقی: اجرای زنده VGA 2012

۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۵

موسیقی عضو جدا نشدنی از هنر امروزی است. چه درنمایشگاه نقاشی و چه در فیلم و بازی های ویدئویی موسیقی عاملی برای القای حس به مخاطب شده است و جای خود را کاملا در رسانه های امروز باز کرده است. با ما باشید با قطعه ای زیبا از موسیقی بازی های ویدئویی.

یک بازی ویدئویی را بدون موسیقی تصور کنید، نبرد های Call of Duty را، گردش های Skyrim و مخفی کاری های Hitman را بدون موسیقی تصور کنید تا به اهمیت موسیقی در بازی های ویدئویی پی ببرید. اهمیت موسیقی تا به اندازه ای بالاست که در نقد های سایت های معتبر نمره ای هم برای موسیقی بازی ها در نظر گرفته شده است و حقوقی که یک آهنگساز دریافت می کند گاهی معادل ۱۰درصد کل بودجه کار است. همین ها کافیست تا به اهمیت موسیقی در بازی های ویدئویی پی ببرید.

با ما باشید با قطعه ای زیبا از Lorne Balfe.

___________

قطعه ای که برای شروع کار برای شما قرار داده ایم، قطعه ای است که ترکیبی از موسیقی چند بازی است. این قطعه در مراسم VGA 2012 به رهبری Lorne Balfe اجرا شد که دارای زیبایی خاصی است.

این قطعه برای ادای احترام به بازی هایی که نامزد “بهترین بازی سال” شده بودند ساخته شده است. این بازی ها را به ترتیب اجرا در لیست زیر می بینید.

  1. Mass Effect 3
  2. The Walking Dead
  3. Journey
  4. Dishonored
  5. Assassin’s Creed III

شاید به نظر ترکیب قطعات اصلی (یا به اصطلاح Main Theme) این بازی ها کار غیر ممکنی به نظر برسد، اما Lorne Balfe به زیبایی هرچه تمام تر این قطعات را با هم ترکیب کرد و یک قطعه فوق العاده حماسی و تاثیر گذار خلق کرد. به هیچ وجه این اجرا که به صورت تصویری آماده شده را به از دست ندهید.

[jwplayer mediaid=”127166″]

لینک دانلود ویدئو

لینک دانلود به صورت صوتی

Lorne Balfe آهنگ ساز ۳۷ ساله انگلیسی است که فعالیت نسبتا زیادی هم در زمینه آهنگ سازی برای بازی های ویدئویی دارد. از نمونه بازی هایی که او در آنها به عنوان آهنگساز حضور داشته می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • Assassin’s Creed III
  • Assassin’s Creed Revelation
  • Beyond: Two Souls, Call of Duty: MW2, Crysis 2 (به همراه Hans Zimmer)

منتظر قطعات یه یاد ماندنی بیشتری از سایت گیمفا باشید

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید