شایعه: Tomb Raider بر روی PS4 با 60fps و بر روی XBox One با 30fps اجرا خواهد شد

۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۱

آقای Scott Amos تهیه کننده بازی Tomb Raider: Definitive Edition امروز در جریان برنامه ی زنده ای از GamesRadar live stream تائید نمود که ورژن PlayStation 4 این بازی با 60 فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد.

 

 

در اوایل این هفته گزارشی به گوش رسید مبنی بر این که این بازی، در دو کنسول نسل بعدی PlayStation 4 و Xbox One با 30 فریم بر ثانیه اجرا می شود؛ اما امروز آقای Amos بیان نمود که اینچنین نخواهد بود و نسخه ی PlayStation 4 حداقل در 60 فریم اجرا می شود!

اوه، نه؛ شما در همینجا خواهید دید؛ در واقع شایعات غلطی به گوش من رسیده است. آنها نقل قول های مختلفی شنیده بودند اما، فقط هدف اولیه ی ما، رسیدن به رزولیشن 1080p و 30fps بوده است

وی افزود:

بعضی از مردم سوء تعبیرهایی کرده اند که: “آه، آن بر روی 30 فریم قفل شده است”؛ قطعا به این صورت نخواهد بود. هدف ما این بود که رزولیشن بازی را برای شروع، حداقل بر روی 30fps و 1080p تنظیم نمائیم و این به این معنی نبوده که رزولیشن بازی را ارتقاء ندهیم؛ و آن تعبیری نادرست بوده است! آن بازی مربوط به ماست پس ما میگوئیم که شما می توانید آن را بر روی PS4 با 60fps تجربه کنید.

آقای Amos به نسخه ی Xbox One اشاره ای نکرد اما بنا به گفته ی Rocket Chainsaw ، بازی بر روی کنسول مایکروسافت به طور متوسط با 30fps اجرا خواهد شد. نویسنده ی این مطلب که بعنوان مدیر EatChildren در NeoGAF فعالیت می کند ادعا کرده که این اطلاعات از منابع معتبری در شرکت Square Enix بدست آمده است.

گزارش حاکی از این است که هر 2 نسخه بصورت unlocked framerates ارائه خواهند شد، به این معنی که فرم ریتشان مابین مقادیر بالاتر و پائین تر در نوسان است.

Xbox One از لحاظ فنی می تواند به حدود 45fps برسد؛ البته این عملکرد مربوط به محیط های خلوت و ساده می باشد. در باقی صحنه ها از جمله سکانس های اکشن، فرم ریت بازی به حدود 30fps خواهد رسید.

وی در ادامه افزود که:

تلاش خواهم کرد که بر روی PS4 اغلب با فرم ریت 60fps اجرا شود؛ اما باز هم در حالات خاصی امکان پائین رفتن جزئی فریم ریت به زیر 60 وجود خواهد داشت.

Tomb Raider: Definitive Edition در 3شنبه ی آینده یعنی 28 ژانویه بر روی 2 کنسول نسل بعدی PlayStation 4 و Xbox One منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید