گیفت کارت
گیفت کارت

توسعه دهنده ی Gone Home: کنسول PS4 برای بازیهای مستقل شرایط بهتر را راحت تر فراهم می کند

۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۳

با توجه به نظرات آقای Steve Gaynor از The Fullbright Company “بند برابری” که Xbox One در شرایط همکاری خود دارا می باشد، بعنوان مزیتی برای کنسول PlayStation 4 در جذب توسعه دهندگان بازیهای مستقل محسوب می شود.

ID@Xbox دارای شرایطی است که در بندی از آن ذکر شده که برخی از توسعه دهندگان که همزمان بازی خود را بر روی کنسول PlayStation نیز ارائه کرده اند حق انتشار آن، بر روی کنسول مایکروسافت را نخواهند داشت.

اما آقای Gaynor طراح بازی Gone Home بیان نمودند که این امر بسیار مشکل است که تیم های کوچکی مانند آنان بتوانند بازی خود را بطور همزمان بر روی چند کنسول ارائه نمایند.

به خصوص اگر آن بازی، مانند مال ما – که یک بازی کاملا 3D بود – باشد و آنها با مشکلات مبهم rendering و دیگر مسائل اینچنینی روبرو باشند

ایشان بیان نمودند که در نتیجه اگر توسعه دهنده ای بخواهد یکی از این دو را انتخاب نماید PS4 بهتر خواهد بود.

اگر شما در حال مذاکره با سونی و مایکروسافت هستید و مایکروسافت را دوست دارید؛ خب چنانچه شما اول با PlayStation بودید دیگر نمی توانید بر روی Xbox کار کنید! اما کار بر روی PS4 راحت تر می باشد زیرا آنان شرایط بهتری را در اختیارتان قرار می دهند؛ بنابراین شما راضی خواهید شد و با خود می گوئید: “بسیار خب! اجازه بده با PlayStation کار کنم”

اما بعنوان یک توسعه دهنده ایشان به این نکته نیز اشاره نمودند که در حال حاضر هزاران گزینه مختلف برای توسعه دهندگان وجود دارد و آنچه برای تیمی بهترین راه حل محسوب می شود، برای دیگری بهترین نخواهد بود.

نکته ی مهم این است که در این عصر و زمان، تنها یک مسیر برای همگان وجود ندارد و من فکر می کنم که برای هر کس راه های خوبی وجود خواهد داشت.

Gone Home یک بازی اول شخص ماجراجویی است که توسط The Fullbright Company توسعه یافته و با متای 86 از سایت Metacritic و نامزدیه جوایزی از D.I.C.E و GDC ، بعنوان بهترین بازی سال از سوی Polygon انتخاب شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید