یک قدم به هک xbox one نزدیک تر : هکرها موفق به تخلیه NAND کنسول xbox one شدند

۶ آذر ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۸

به نظر می رسد که هک شدن کامل کنسول xbox one خیلی هم دور نیست و سریع تر از آن چه که فکر می کنیم اتفاق خواهد افتاد. چرا که هکرهای xbox به تازگی موفق شده اند که NAND کنسول xbox one را تخلیه کنند.

مایکروسافت قبلا قصد داشت که برای این که xbox one به سرنوشت بسیار سریع هک شدن xbox 360 دچار نشود ( در زمان انتشار خود در هفته ی اول هک شد! ) از سیستم drm استفاده کند و در این حالت مجبور بودید که هر 24 ساعت یک بار کنسول خود را به اینترنت متصل کنید تا اطمینان حاصل شود که کنسول شما اورجینال می باشد، ولی اعتراض ها بسیار زیاد از طرف مردم به این ویژگی، باعث شد که مایکروسافت عقب نشینی کند و این سیستم را از xbox one بردارد. همین هم باعث شده که کار هکر ها راحت تر شود و حال در جدیدترین خبر فاش شده که هکرهای انجمن ایکس باکس موفق شده اند که داده های nand کنسول xbox one را تخلیه کنند.

با توجه به اعلام وب سایت Konsolen – Junkies حجم NAND کنسول xbox one در اندازه 4.9 گیگابایت می باشد. همچنین در ادامه نشان داده شده است که NAND را می توان با استفاده از Corona V2 و با استفاده از خواندن SD Card و دقیقا به مانند xbox 360 تخلیه کرد. البته برای انجام این کار crystal یا ‘quartz’ باید غیر فعال شود.

پس بنابر این آیا nand کنسول Xbox One هم به مانند nand کنسول های اسلیم Xbox 360 بر روی SD Card می آید ؟

همچنین برای اطلاعات بیشتر باید گفت که فایل های NAND حاوی اطلاعات هارد و شماره سریال کنسول می باشند.

بیش از این یک هکر معروف یعنی ‘C4eva’ هم اولین بازی Xbox One با نام Call Of Duty:Ghosts را به صورت کامل هک کرده بود. به هر حال این طور که پیداست هک شدن کامل xbox one خیلی دور نیست و اگر قرار باشد هر دو کنسول نسل بعدی هک شوند احتمالا xbox one اولین کنسول هک شده خواهد بود.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید