مایکروسافت : قصد داشتیم درایو دیسک نوری را از Xbox One حذف کنیم

۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰

اگر شما یکی از فن های سرسخت Xbox باشید قبول خواهید کرد که شرایط اولیه مایکروسافت برای این کنسول بسیار سخت بود . اتصال همیشگی به اینترنت ، اجبار در استفاده از کینکت و یک قفل DRM سنگین باعث بازخورد های منفی فراوانی شد و با توجه به اینکه سونی با سیاست های خود به خوبی توانسته بود قدم اول را محکم بردارد ، مایکروسافت مجبور شد از شرایط خود عقب نشینی کند .

اما یکی از سیاست هایی که مایکروسافت در سر داشت هنوز از بین نرفته است و آن حذف کردن درایو دیسک نوری از روی Xbox One می باشد که احتمالا باز هم بازخورد های منفی را در بر دارد . مایکروسافت طی یک گزارش رسمی اعلام کرده است که قرار بود درایو دیسک نوری را از کنسول Xbox One حذف کند و حتی این عمل از نظر تیم فنی آن ها یک ایده ی مناسب بوده است . Phil Spencer در گفتگو با سایت OXM در این زمینه اظهار داشت :

پس از E3 2013 و بازخورد هایی که داشتیم تصمیم گرفتیم به طور موقت سیاست های خود را کنار بگذاریم ولی این بدان معنی نیست که هرگز آن ها را عملی نخواهیم کرد . یکی از این سیاست های ما حذف دیسک نوری از Xbox One بود. این یک مسئله ی مهم است که ما باقی ماندن دیسک نوری را ترجیح دهیم یا اینکه کیفیت اجرای بازی ها بر روی کنسول را افزایش دهیم .

پس از اینکه PS4 بازی های انحصاری خود را با کیفیت 1080P اجرا کرد و مایکروسافت نتوانست این کار را با کنسول خود انجام دهد ، این کمپانی تصمیم داشت  تا دیسک نوری را حذف کند و با استفاده از  توزیع دیجیتالی بتواند کیفیت عناوین خود را افزایش دهد .

Phil Spencer در این رابطه ادامه داد :

قطعا این کار ما بازخورد هایی از طرف طرفداران داشت که ما از آن ها با خبر بودیم . اما آن ها باید بدانند این یک واقعیت است که سرانجام روزی دیسک های فیزیکی از بین خواهند رفت و توزیع دیجیتالی جای آن را خواهد گرفت . همین نکته از نکات منفی کنسول است زیرا بر دیسک های فیزیکی مبتنی است که ظاهرا هنوز بخش قابل توجهی از این شیوه برای بازی کردن استفاده می کنند . در نبود DRM این بهترین راه است تا از فروش غیر مجاز و قرض دادن بازی ها جلوگیری شود .

نظر شما درباره ی حذف دیسک های فیزیکی از Xbox One چیست ؟ آیا اگر مایکروسافت این تصمیم را عملی می کرد ، فروش این کنسول دچار افت می شد ؟ از طرف دیگر در کشور هایی چون ایران که بازی های بر روی دیسک های فیزیکی به فروش می رسند ، با این عمل چه مشکلاتی پیش می آمد ؟

ضمن عذر خواهی از همه ی کاربران خبر به روز رسانی شد

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید