Take-Two:مقصر دانستن خشونت بازی ها باعث سرپوش گذاشتن بر مشکلات واقعی می شود

۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱

تاکنون صحبت های متعددی از اشخاص زیادی در رسانه ها درباره ی خشونت بازی های ویدئویی شنیده اید. ناشر اصلی بازی Grand Theft Auto ، شرکت Take-Two طی یک سری صحبت هایی از بازی های ویدئویی در برابر صحبت های کلانتر شهر لوئیزیانا دفاع کرد. این شخص ادعا می کرد که بازی Grand Theft Auto در کشتار های اخیر نقش داشته است. در ادامه با صحبت های Take-Two همراه باشید.

Take-Two طی بیانه ای به CNN گفته است:

نسبت دادن چنین اتفاق هایی به بازی هایی که جنبه ی سرگرمی دارند، بار ها با تحقیقات متعددی رد شده است. با این کار شما بر مشکلات واقعی سر پوش می گذارید.

این بیانیه در جواب تحقیقات در حال انجام مرگ زن 87 ساله ای در لوئیزیانا داده شد. با توجه به مدارک و مستندات این زن توسط یک بچه ی 8 ساله کشته شده است. کلانتری شهر هیچ انگیزه ای را برای این قتل نمی بیند. اما اظهار داشت که ممکن است فعالیت های شخصیت بازی Grand Theft Auto IV مصوب چنین اتفاقی در دنیای واقعی شده است.

کلانتری محل در این باره می گوید:

 درسته که انگیزه انجام این کار در حال حاضر نامعلوم است، اما محققان دریافتند که مظنون نوجوان دقایقی قبل از وقوع قتل بازی ویدئویی را بر روی PS3 انجام داده است. این بازی Grand Theft Auto IV نام دارد. یک بازی واقع بینانه که ترویج دهنده ی خشونت است و جوایزی را برای کشتن مردم در نظر می گیرد.

این پسر با مجازات رو به رو نخواهد شد. زیرا طبق قوانین لوئیزیانا کودکان زیر 10 سال از مجازات های کیفری معاف هستند. در پایان لازم به ذکر است که در ماه ژانویه رئیس جمهمور آمریکا باراک اوباما دستور است تا درباره ی روابطی که بین خشونت بازی های ویدئویی و وخشونتی که در دنیای واقعی وجود دارد، تحقیقات بیشتری را انجام دهند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید