احتمالا خبری از کراس چت بین X360 و Xbox One نخواهد بود!

۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۰

هنوز سوالات بسیاری در مورد سخت افزار و قابلیت های کنسول های نسل بعد سونی و مایکروسافت وجود دارد. روز گذشته هم Larry Hryb به نمایندگی از مایکروسافت، به قابلیت کراس چت بین دو کنسول Xbox 360 و Xbox One پاسخ منفی داد.

عدم پشتیبانی دو کنسول X360 و Xbox One از قابلیت کراس چت به این معنا است که هیچ رابط صوتی بین این دو کنسول بر قرار نخواهد شد. این همان چیزی بود که Larry Hryb (که مقلب به Major Nelson هم هست)، از طراحان ارشد Xbox Live در رابطه با این مسئله در خطاب به یکی از هواداران مایکروسافت در صفحه ی رسمی مایکروسافت در یکی از شبکه های اجتماعی این چنین پاسخ داد:

مبنی بر آن چه که من از سیستم های صوتی این دو کنسول می دانم اگر چنین چیزی امکان پذیر باشد قطعا سورپرایز بزرگی برای من خواهد بود.

Xbox One از پهنای باند وسیع تری برای کدک بهره می برد (از فوایدش می توان به کیفیت صدای خیلی بهتری اشاره داشت) و من بعید می دانم که بتوانیم قابلیت کراس چت را بین دو کنسول X360 و Xbox One برقرار کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این که این روز ها مایکروسافت بسیاری از سیاست هایش را 180 درجه تغییر می دهد، در مورد قابلیت کراس چت با توجه به اتفاقات اخیر گفت:

باز هم ممکن است تغییر کند! ما این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

و با توجه به این که اخیرا مایکروسافت بنا به خواسته هوادارانش بسیاری از سیاست هایش را تغییر داده، پس می توان هنوز هم امیدوار بود که قابلیت کراس چت بین دو کنسول Xbox 360 و Xbox One وجود داشته باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید